Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясининг докторантураси ва таянч докторантурасига қабул эълон қилинади
Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси “12.00.07 – Суд ҳокимияти. Прокурор назорати. Ҳуқуқни муҳофаза қилиш фаолиятини ташкил этиш. Адвокатура”, "12.00.09 – Жиноят процесси. Криминалистика, тезкор-қидирув ҳуқуқи ва суд экспертизаси" ва “12.00.12 – Коррупция муаммолари (юридик фанлар)” ихтисосликлари бўйича докторантура ва таянч докторантурага қабул эълон қилади.
Докторантура ва таянч докторантурада ўқишга талабгорлар 2023 йил 15 сентябрдан 15 октябрга қадар http://phd.mininnovation.uz веб-сайти орқали рўйхатдан ўтгач, Академиянинг Илмий-инновацион тадқиқотларни мувофиқлаштириш ва илмий ходимларни тайёрлаш марказига барча зарур ҳужжатларни ўрнатилган тартибда тақдим этишлари талаб этилади.

The Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan announces of Admission to doctoral studies and basic doctoral studies
The Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan announces admission to doctoral studies and basic doctoral studies in the direction "12.00.07 – Judicial power. Prosecutor's supervision. Organization of law enforcement activities. Advocacy", "12.00.09 – Criminal proceedings. Criminalistics, operational investigative law and forensic examination" and "12.00.12 – Problems of corruption (legal sciences)".
Applicants for doctoral and basic doctoral studies, after registration on the website http://phd.mininnovation.uz from September 15 to October 15, 2023, it is necessary to submit all necessary documents to the Center for Coordination of Scientific and Innovative Research and Training of scientific Personnel of the Academy.