Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясининг докторантураси ва таянч докторантурасига қабул эълон қилинади
Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси “12.00.07 – Суд ҳокимияти. Прокурор назорати. Ҳуқуқни муҳофаза қилиш фаолиятини ташкил этиш. Адвокатура”, "12.00.09 – Жиноят процесси. Криминалистика, тезкор-қидирув ҳуқуқи ва суд экспертизаси" ва “12.00.12 – Коррупция муаммолари (юридик фанлар)” ихтисосликлари бўйича докторантура ва таянч докторантурага қабул эълон қилади.
Докторантура ва таянч докторантурада ўқишга талабгорлар 2023 йил 15 сентябрдан 15 октябрга қадар http://phd.mininnovation.uz веб-сайти орқали рўйхатдан ўтгач, Академиянинг Илмий-инновацион тадқиқотларни мувофиқлаштириш ва илмий ходимларни тайёрлаш марказига барча зарур ҳужжатларни ўрнатилган тартибда тақдим этишлари талаб этилади.

Объявляется прием в докторантуру и базовую докторантуру Правоохранительной академии Республики Узбекистан
Правоохранительная академия Республики Узбекистан объявляет о приеме в докторантуру и базовую докторантуру по направлению «12.00.07 – Судебная власть. Прокурорский надзор. Организация правоохранительной деятельности. Адвокатура», «12.00.09 – Уголовный процесс. Криминалистика, оперативно-розыскное право и судебная экспертиза» и «12.00.12 – Проблемы коррупции (юридические науки)».
Претендентам на обучение в докторантуре и базовой докторантуре, после регистрации на сайте http://phd.mininnovation.uz с 15 сентября до 15 октября 2023 года, необходимо предоставить все необходимые документы в Центр координации научно-инновационных исследований и подготовки научных кадров Академии.