Табақалаштирилган тўлов-контракт асосида ўқиш учун аризаларни қабул қилиш бошланди
Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси бакалавриатининг 2023/2024 ўқув йилида давлат грантлари ва тўлов-контракт асосида талабаликка тавсия этиш чизиғи чегарасигача етарли балл тўплай олмаган абитуриентларга табақалаштирилган тўлов-контракт асосида ўқишга қабул қилиш имконияти яратилди.
Табақалаштирилган тўлов-контракт бўйича мурожаатлар Академияда (манзил: Тошкент шаҳар, Шаҳрисабз, 42) соат 09:00 дан 18:00 гача қабул қилинади.
Мурожаатда абитуриент Ф.И.Ш., ҳужжат топширган йўналиши (Тергов фаолияти (ҳарбийлаштирилган/ҳарбийлаштирилмаган; Прокурорлик фаолияти), таълим шакли (кундузги/сиртқи), тўплаган балл ва бошқа маълумотлар кўрсатилиши керак.
Табақалаштирилган тўлов-контракт бўйича мурожаатларни қабул қилишнинг оҳирги муддати жорий йилнинг 25 сентябрь этиб белгиланган.

The application process for enrollment based on a differentiated contract has begun
Applicants who have not obtained a sufficient number of points to meet the admission requirements based on state grants and paid-contract basis for the 2023/2024 academic year in the bachelor's program of the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan are given the opportunity to enroll on a differentiated contract basis.
Inquiries regarding enrollment based on a differentiated contract are accepted at the Academy (address: Tashkent, Shahrisabz Street, 42) from 09:00 to 18:00.
The inquiry should include the full name of the applicant, field of study (Investigative Activities (military/non-military); Prosecutorial Activities), mode of study (full-time/part-time), obtained scores, and other relevant information.