Табақалаштирилган тўлов-контракт асосида ўқиш учун аризаларни қабул қилиш бошланди
Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси бакалавриатининг 2023/2024 ўқув йилида давлат грантлари ва тўлов-контракт асосида талабаликка тавсия этиш чизиғи чегарасигача етарли балл тўплай олмаган абитуриентларга табақалаштирилган тўлов-контракт асосида ўқишга қабул қилиш имконияти яратилди.
Табақалаштирилган тўлов-контракт бўйича мурожаатлар Академияда (манзил: Тошкент шаҳар, Шаҳрисабз, 42) соат 09:00 дан 18:00 гача қабул қилинади.
Мурожаатда абитуриент Ф.И.Ш., ҳужжат топширган йўналиши (Тергов фаолияти (ҳарбийлаштирилган/ҳарбийлаштирилмаган; Прокурорлик фаолияти), таълим шакли (кундузги/сиртқи), тўплаган балл ва бошқа маълумотлар кўрсатилиши керак.
Табақалаштирилган тўлов-контракт бўйича мурожаатларни қабул қилишнинг оҳирги муддати жорий йилнинг 25 сентябрь этиб белгиланган.

Начался прием заявлений на обучение на основе дифференцированного контракта
Абитуриентам, не набравшим достаточное количество баллов до линии приема на основании государственных грантов и платно-контрактной основе на 2023/2024 учебный год в бакалавриат Правоохранительной академии Республики Узбекистан, предоставлена возможность принятия на обучение на основе дифференцированного контракта.
Обращения по вопросам обучения на основе дифференцированного контракта принимаются в Академии (адрес: г.Ташкент, ул. Шахрисабз, 42) с 09:00 до 18:00 часов.
В обращении должны быть указаны Ф.И.О. абитуриента, направление (Следственная деятельность (военизированная/ невоенизированная; Прокурорская деятельность), форма обучения (очная/заочная), набранные баллы и другая информация.