Кибергигиенанинг концептуал асосларига бағишланган маҳорат дарси
Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясида анъанавий “Фан соати” доирасида ю.ф.д, профессор С.С.Гулямов томонидан “Ҳуқуқни муҳофаза қилиш органларида кибергигиенанинг концептуал асослари” мақоласи мисолида илмий тадқиқотлар ўтказиш ва индексланган Scopus журналларида нашр этиш методологиясига бўйича маҳорат дарси ўтказилди.
Онлайн шаклда ташкил этилган ушбу тадбирда Академия, ТДЮУ, Жамоат хавфсизлиги университети, Инсон ҳуқуқлари миллий маркази, Судьялар олий мактаби, ИИВ Академияси ҳамда Давлат ва ҳуқуқ институтининг докторантлари, мустақил изланувчилари ва магистратура тингловчилари қатнашди.
Маҳорат дарси доирасида илмий мақолаларга қўйилаётган замонавий талаблар ва уларни расмийлаштириш тартиблари, бу борада ахборот технологиялари соҳасидаги ютуқлардан унумли фойдаланишга оид янгиликлар бўйича батафсил маълумотлар берилди. Киберҳуқуқ бўйича янги ихтисослик очиш режалаштирилаётганлиги иштирокчиларда алоҳида қизиқиш уйғотди.
Тадбир баҳс-мунозараларга бой тарзда ўтиб, иштирокчилар ўзларининг қизиқтирган саволларига жавоб олдилар.

A masterclass on the conceptual foundations of cyber hygiene
As part of the traditional "Science Hour" at the Law Enforcement Academy, Professor S.S. Gulyamov, Ph.D., led a workshop on the methodology of conducting scientific research and publishing in Scopus-indexed journals.
This online event was attended by doctoral candidates, independent researchers, and master's students from the Academy, TDUU, University of Public Security, National Center for Human Rights, Higher School of Judges, MIA Academy, and Institute of State and Law.
In the context of the master's class, detailed information was provided about contemporary requirements for scientific articles and procedures for their formalization, as well as news about the effective application of advances in information technology. The participants were especially intrigued by the proposal to establish a new cyber law specialty.