Омон Матжон таваллудининг 80 йиллигига бағишланган анжуманда иштирок этилди
Ўзбекистон Ёзувчилар уюшмасида Ўзбекистон халқ шоири Омон Матжон таваллудининг 80 йиллигига бағишланган адабий-маърифий анжуман ўтказилди.
Мазкур тадбирда Ўзбекистон Республикаси Бош прокуратураси кадрлар бошқармаси бошлиғининг маънавий-маърифий ишлар бўйича ўринбосари О.Султонов, Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси бошлиғи ўринбосари М.Мамасиддиқов, Ўртачирчиқ тумани прокурорининг катта ёрдамчиси Р.Юсупова, Ҳазорасп тумани прокурорининг катта ёрдамчиси М.Каримова иштирок этди.
Тадбирда атоқли шоир ҳаёти ва ижодига бағишланган фильм намойиш этилди, шунингдек таниқли шоир ижодидан намуналар ўқиб берилди.
Шунингдек, тадбирда Ўзбекистон прокуратурасининг 30 йиллиги муносабати билан тизим ходимлари томонидан тайёрланган шеърий тўплам ҳамда ушбу шеърларга басталанган қўшиқлар тўплами Ўзбекистон Республикаси Бош прокурори номидан Ёзувчилар уюшмаси раиси, халқ шоири Сирожиддин Саййидга тантанали равишда топширилди.

Принято участие на мероприятии, посвященном 80-летию со дня рождения Омона Матжона
В Союзе писателей Узбекистана прошла литературно-просветительская конференция, посвященная 80-летию со дня рождения народного поэта Узбекистана Омона Матжона.
В мероприятии приняли участие заместитель начальника Управления кадров Генеральной прокуратуры О.Султанов, заместитель начальника Правоохранительной академии М.Мамасиддиков, старший помощник прокурора Уртачирчикского района Р.Юсупова, старший помощник прокурора Хазараспского района М.Каримова.
На мероприятии состоялся показ фильма, посвященного жизни и творчеству известного поэта, а также декламация известных произведений поэта.
От имени Генерального прокурора председателю Союза писателей Узбекистана, народному поэту Сироджиддину Саййиду передан сборник стихов и песен, подготовленный сотрудниками органов прокуратуры по случаю 30-летия прокуратуры Республики Узбекистан.