Миллий банк ёш ходимлари учун коррупцияга қарши курашиш мавзусида семинар ўтказилди
Академия томонидан “Ўзбекистон Республикаси Ташқи иқтисодий фаолият миллий банки” АЖда ёш ходимлар учун коррупцияга қарши курашиш мавзусида семинар ташкил этилди ва ўтказилди.
Аралаш тарзда ўтказилган семинарда Миллий банк раҳбарияти, Бош офиси ва барча ҳудудий бошқармаларининг ишга янги қабул қилинган жами 430 нафарга яқин ёш ходимлари иштирок этди.
Тадбир Академиянинг Коррупцияга қарши курашиш илмий-таълим маркази бошлиғи Х.Турсунбеков томонидан олиб борилди.
Семинар давомида ёш ходимларга мамлакатимизда амалга оширилаётган коррупцияга қарши давлат сиёсати, ушбу соҳада қабул қилинаётган қонунчилик мазмун-моҳияти ва аҳамияти, коррупцияга оид ҳуқуқбузарликлар учун жавобгарлик чоралари ҳамда халқаро стандартлар ва хорижий тажрибага асосан жорий этилаётган янги механизмлар хусусида атрофлича маълумот олдилар.

A seminar on combating corruption was conducted for young National Bank employees
The "National Bank of Foreign Economic Activity of the Republic of Uzbekistan" conducted a seminar on fighting corruption for young employees.
Approximately 430 young employees from the National Bank's administration, headquarters, and regional departments participated in the seminar.
H.Tursunbekov, the chairman of the Academy's anti-corruption scientific-educational center, led the event.
During the seminar, young employees were provided with detailed information regarding the anti-corruption state policy implemented in our country, the essence and significance of the legislation adopted in this area, the measures of responsibility for corruption-related offenses, and the new mechanisms implemented based on international and foreign experience.