Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси магистратурасининг магистратурасининг сиртқи тингловчилари учун таништирув тадбирлари ўтказилди
Академия магистратурасининг 2023/2024 ўқув йили “Прокурорлик фаолияти” мутахассислиги бўйича сиртқи таълим шакли тингловчилари учун таништирув тадбирлари ташкил этилди.
Тадбирда тингловчиларга “new.proacademy.uz” ахборот-таълим порталида ўқишни ташкил этишнинг умумий тартиби ва қоидалари, ўқув модуллари тавсифи, тингловчилар билимини баҳолаш тартиби ҳақида батафсил маълумотлар берилди.
Шунингдек, тингловчиларга магистрлик диссертацияси мавзуларини танлашда эътибор қаратилиши лозим бўлган жиҳатлар, тадқиқот услублари ва диссертация ишини тайёрлашга қўйиладиган умумий талаблар бўйича маҳорат дарслари ташкил этилди.
Шундан сўнг тингловчилар Ўзбекистон прокуратураси тарихи музейига ташриф буюришди.
Академия магистратурасида сиртқи таълим шакли учун дарс машғулотлари жорий йилнинг 9 октябридан бошланади.

Introductory events were held for part-time students of the Master's degree of the Academy of Law Enforcement
For the 2023/2024 academic year of the Academy's master's degree program in the specialization "Prosecutor's activity," introductory events were planned for students enrolled in distance education for the specialty "Prosecutor's activity".
On the "new.proacademy.uz" information-educational portal, the attendees were given detailed information about the general procedure and rules for organizing studies, descriptions of study modules, and the procedure for evaluating the attendees' knowledge at the event.
In addition, master seminars were organized for the attendees to discuss the factors that should be considered when selecting topics for a master's dissertation, as well as research methods and general dissertation preparation requirements.
Following this, the audience visited the Museum of the History of the Uzbek Prosecutor's Office.
The part-time master's degree program at the Academy will commence classes on October 9 of this year.