Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси магистратурасининг магистратурасининг сиртқи тингловчилари учун таништирув тадбирлари ўтказилди
Академия магистратурасининг 2023/2024 ўқув йили “Прокурорлик фаолияти” мутахассислиги бўйича сиртқи таълим шакли тингловчилари учун таништирув тадбирлари ташкил этилди.
Тадбирда тингловчиларга “new.proacademy.uz” ахборот-таълим порталида ўқишни ташкил этишнинг умумий тартиби ва қоидалари, ўқув модуллари тавсифи, тингловчилар билимини баҳолаш тартиби ҳақида батафсил маълумотлар берилди.
Шунингдек, тингловчиларга магистрлик диссертацияси мавзуларини танлашда эътибор қаратилиши лозим бўлган жиҳатлар, тадқиқот услублари ва диссертация ишини тайёрлашга қўйиладиган умумий талаблар бўйича маҳорат дарслари ташкил этилди.
Шундан сўнг тингловчилар Ўзбекистон прокуратураси тарихи музейига ташриф буюришди.
Академия магистратурасида сиртқи таълим шакли учун дарс машғулотлари жорий йилнинг 9 октябридан бошланади.

Проведены ознакомительные мероприятия для слушателей заочной магистратуры Правоохранительной академии
Состоялись ознакомительные мероприятия для слушателей заочной формы обучения магистратуры Академии 2023/2024 учебного года по специальности «Прокурорская деятельность».
На мероприятиях слушателям предоставлена подробная информация об общем порядке и правилах организации занятий на информационно-образовательном портале «new.proacademy.uz», описание учебных модулей, порядок оценки знаний слушателей.
Также для слушателей организован мастер-класс по разъяснению аспектов выбора тематики магистерских диссертаций, методов исследования и общих требований к подготовке диссертации.