Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси томонидан профессор-ўқитувчиларнинг педагогик маҳоратини ошириш, таълим жараёнига инновацион технологиялар ва методикаларни жорий этиш борасида тизимли ишлар олиб борилмоқда.
Мазкур йўналишда Академияда навбатдаги семинар-тренинг Тошкент давлат юридик университетининг трансформация бўлими бошлиғи, ю.ф.ф.д. Б.Қосимов иштирокида “Юридик кадрлар тайёрлашда интерактив таълим методларини қўллаш масалалари” мавзусида ташкил этилди.
Семинар-тренингда олий таълим муассасаларида танқидий ва креатив фикрлаш, тизимли таҳлил қилиш, қарор қабул қилиш кўникмаларига эга бўлган юқори малакали юридик кадрларни тайёрлашда интерактив таълим методларини қўллашнинг аҳамияти ва долзарблиги, интерактив методларининг турлари, мазмун-моҳияти ҳамда ўқув жараёнида қўллаш методикаси ҳақида интерактив маъруза қилинди. Тадбирда “Think-Pair-Share”, “Each one - Teach one”, “Give one - Get one” каби интерактив таълим методларини қўллаш юзасидан амалий тавсиялар берилиб, қатнашчилар иштирокида амалий машқлар бажарилди.

The following seminar training on professors' improvement of pedagogical management
To incorporate modern technology and pedagogical methods into the development of education, a systematic effort is being made to enhance the pedagogical abilities of professors and teachers at the Academy of Law Enforcement.
The following on the subject of "Issues of supporting interactive educational methods in the training of legal personnel" is being conducted at the Academy with the participation of B. Qasimov, the head of the transformation department at Tashkent State Law University.
Critical and creative thinking, installation, and creative thinking are emphasized in educational institutions. At the event, practical exercises supporting interactive educational methods such as "Think-Pair-Share", "Each-Teach-One", and "One-to-One" were conducted with the participation of the participants.