Коррупцияга қарши курашиш масалалари бўйича давра суҳбати ўтказилди
Академия томонидан Ўзбекистон Республикаси Қишлоқ хўжалиги вазирлиги ҳузуридаги Ўсимликлар карантини ва ҳимояси агентлигида давлат хизматида коррупцияга йўл қўймаслик мавзусида давра суҳбати ўтказилди.
Тадбирда Ўсимликлар карантини ва ҳимояси агентлиги марказий маҳкамаси раҳбарияти ва барча ходимлари ҳамда онлайн шаклда Агентлик тизимидаги барча муассасалар ва ҳудудий тармоқлар ходимлари иштирок этди.
Давра суҳбатида Академиянинг Коррупцияга қарши курашиш илмий-таълим маркази бошлиғи Х.Турсунбеков қатнашиб, давлат хизматида коррупциянинг олдини олиш, манфаатлар тўқнашуви ва уни бартараф қилиш ҳақида атрофлича маълумот берди.
Тадбир якунида иштирокичлар коррупцияга қарши курашиш соҳасида ўзларини қизиқтирган саволларига батафсил жавоб олишди.

Проведен круглый стол по вопросам противодействия коррупции
Академией в Агентстве по карантину и защите растений при министерстве Сельского хозяйства Республики Узбекистан организован круглый стол по вопросам недопущения коррупции на государственной службе.
На мероприятии приняли участие руководство и сотрудники центрального аппарата Агентства по карантину и защите растений, а также в онлайн формате сотрудники учреждений и территориальных подразделений Агентства.
На круглом столе выступил начальник Научно-образовательного центра противодействия коррупции Академии Х.Турсунбеков, который подробно информировал участников по вопросам предотвращения коррупции на государственной службе, конфликте интересов и его устранения.
По итогам мероприятия участники получили подробные ответы на интересующие их вопросы в сфере борьбы с коррупцией.