АҚШ Халқаро тараққиёт агентлиги (USAID LRP) вакиллари билан учрашув
Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси раҳбариятининг АҚШ Халқаро тараққиёт агентлигининг (USAID) Ўзбекистонда суд-ҳуқуқ ислоҳотлари лойиҳаси директори Р.Назарова ва мазкур лойиҳа мутахассиси З.Исламовалар билан учрашуви бўлиб ўтди.
Учрашувда томонлар амалга оширилаётган лойиҳаларнинг ҳолати, шунингдек ҳамкорликнинг янги ва истиқболли йўналишларини муҳокама қилишди.
Тадбир конструктив руҳда ўтказилиб, USAID LRP билан ҳамкорликда амалга оширилаётган лойиҳалар бугунги кунда Академиянинг илмий ва эксперт салоҳиятини мустаҳкамлашга катта ҳисса қўшаётганлиги таъкидланди.

Встреча с представителями Агентства США по международному развитию (USAID LRP)
Состоялась встреча руководства Правоохранительной академии Республики Узбекистан с руководителем проекта USAID по судебной-правовой реформе в Узбекистане Р.Назаравой и специалистом в области права данного проекта З.Исламовой.
В ходе встречи стороны обсудили ход реализации совместных проектов, а также перспективные направления взаимного сотрудничества.
Встреча прошла конструктивном русле, отмечено, что проекты, проводимые при содействии USAID LRP, вносят весомый вклад в дело укрепления научного и экспертного потенциала Академии.