Иордания Ҳошимийлар Қироллигига ўқув-танишув сафари амалга оширилди
Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси вакили жорий йилнинг май-сентябрь ойлари давомида Немис халқ университетлари ассоциациасининг Ўзбекистондаги филиали (DVV) ва Германия халқаро жамияти (GIZ) томонидан “Маркази Осиёда экстремизмни олдини олиш” лойиҳа доирасида ташкил этилган тренингларда иштирок этди.
Беш босқичдан иборат мазкур тренинг якуни бўйича Иордания Ҳошимийлар Қироллигига ўқув-танишув сафари амалга оширилди.
Ташриф доирасида иштирокчилар зўравон экстремизм ва радикаллашувни олдини олиш борасидаги Қироллик миллий мудофаа коллежи, фуқаролик жамияти ташкилотлари ҳамда ҳуқуқни мухофаза қилувчи органлар фаолияти билан танишди.
Ташриф давомида Иордания Ҳошимийлар Қироллигида фаолият юритаётган “DVV International”, “RASED”, “We Rise” ва “Oman” ННТларнинг радикаллашувни олдини олиш, шунингдек, реинтеграция ва ижтимойлашув соҳасидаги тажрибаси ўрганилди.

Учебно-ознакомительный визит в Иорданское Хашимитское Королевство
Представитель Правоохранительной академии прошел обучение на тренингах, организованных филиалом Ассоциации немецких народных университетов в Узбекистане (DVV) и Немецким международным обществом (GIZ) в рамках проекта «Профилактика экстремизма в Центральной Азии» в мае-сентябре текущего года.
По завершению тренинга, состоящего из пяти этапов, состоялся учебно-ознакомительный визит в Иорданское Хашимитское Королевство.
В рамках визита участники ознакомились с деятельностью Королевского колледжа национальной обороны, организаций гражданского общества и правоохранительных органов, по предотвращению случаев насилия, экстремизма и радикализма.
В ходе визита также изучен опыт ННО “DVV International”, “RASED”, “We Rise” и “Oman” в сфере предотвращения радикализации, а также реинтеграции и социализации в Иорданском Хашимитском Королевстве.