Иордания Ҳошимийлар Қироллигига ўқув-танишув сафари амалга оширилди
Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси вакили жорий йилнинг май-сентябрь ойлари давомида Немис халқ университетлари ассоциациасининг Ўзбекистондаги филиали (DVV) ва Германия халқаро жамияти (GIZ) томонидан “Маркази Осиёда экстремизмни олдини олиш” лойиҳа доирасида ташкил этилган тренингларда иштирок этди.
Беш босқичдан иборат мазкур тренинг якуни бўйича Иордания Ҳошимийлар Қироллигига ўқув-танишув сафари амалга оширилди.
Ташриф доирасида иштирокчилар зўравон экстремизм ва радикаллашувни олдини олиш борасидаги Қироллик миллий мудофаа коллежи, фуқаролик жамияти ташкилотлари ҳамда ҳуқуқни мухофаза қилувчи органлар фаолияти билан танишди.
Ташриф давомида Иордания Ҳошимийлар Қироллигида фаолият юритаётган “DVV International”, “RASED”, “We Rise” ва “Oman” ННТларнинг радикаллашувни олдини олиш, шунингдек, реинтеграция ва ижтимойлашув соҳасидаги тажрибаси ўрганилди.

Study visit to the Hashemite Kingdom of Jordan
The representative of the Law Enforcement Academy was trained at trainings organized by the branch of the Association of German People's Universities in Uzbekistan (DVV) and the German International Society (GIZ) within the framework of the project "Prevention of extremism in Central Asia" in May-September of this year.
At the end of the training, which consists of five stages, a study visit to the Hashemite Kingdom of Jordan took place.
During the visit, the participants got acquainted with the activities of the Royal College of National Defense, civil society organizations and law enforcement agencies to prevent cases of violence, extremism and radicalism.
During the visit, the experience of NGOs ”DVV International“, ”RASED“, ”We Rise“ and ”Oman" in the field of prevention of radicalization, as well as reintegration and socialization in the Hashemite Kingdom of Jordan was also studied.