“Миллий қадриятлар куни” ўтказилмоқда
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2023 йил 28 февралдаги ПФ–27-сонли Фармони билан тасдиқланган “2022-2026 йилларга мўлжалланган Янги Ўзбекистон тараққиёт стратегиясининг “Инсонга эътибор ва сифатли таълим йили”да амалга оширишга оид давлат дастури ижросини таъминлаш мақсадида Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясида “Миллий қадриятлар куни” ўтказилмоқда.
Тадбир доирасида Академия талабаларининг Ўзбекистон амалий санъати музейига ташрифи ташкиллаштирилди. Ташриф давомида талабаларга миллий қадриятлар ривожида санъатнинг роли ҳамда ўзбек миллий маданияти ва санъатининг тутган ўрни ҳақида батафсил маълумот берилди.
Шунингдек, Академия талабалари қатағонларни хотирлаш ва эъзозлаш, аждодларимизнинг порлоқ хотирасини тиклаш борасида амалга оширилган ишларни кўриш мақсадида қатағон қурбонлари хотираси давлат музейига ҳам ташриф буюришди.

"National Values Day" is being held
Decree of the President of the Republic of Uzbekistan dated February 28, 2023"National Values ​​Day" is being held at the Law Enforcement Academy in order to ensure the implementation of the state program for the implementation of the new development strategy of Uzbekistan for 2022-2026 in the "year of human attention and quality education" approved by Decree No. DP-27.
A visit of Academy students to the Museum of Applied Arts of Uzbekistan was organized as part of the event.
During the visit, the students were taught the role of art in the development of national values ​​and Uzbek national culture and art
detailed information was given about the role.
Also, the students of the Academy visited the state museum of the memory of the victims of repression in order to see the work done in order to commemorate and honor the repressions and restore the bright memory of our ancestors.