Прокуратура ходимлари учун малака ошириш курси ўтказилди
Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясида туман (шаҳар) ва уларга тенглаштирилган прокурорларнинг  ёрдамчилари учун “Судларда маъмурий, фуқаролик ва иқтисодий ишлар кўрилишида мулк ҳуқуқи дахлсизлигини таъминлаш масалалари”  мавзусида малака ошириш курси ўтказилди.
Ўқув машғулотлари масофавий ва анъанавий шаклда бўлиб, дарс жараёнларининг тўққиз хафтаси ишдан ажралмаган ҳолда онлайн тарзда, қолган бир ҳафтаси ишдан ажралган ҳолда анъанавий тарзда ўтказилди.
Бунда тингловчилар маъмурий, фуқаролик ва иқтисодий судларда қонунчилик талабларига риоя этилиши, мазкур судларда мулк ҳуқуқи даҳлсизлигига оид ишларни кўришнинг ўзига хос хусусиятлари, бу борада прокурорлар зиммасига юклатилган вазифалар, прокурор томонидан тайёрланадиган процессуал ҳужжатларни асослантириш ҳақидаги билим ва кўникмаларга эга бўлишга қаратилган тегишли ўқув контенти асосида машғулотларда иштирок этдилар.
Тингловчиларнинг малака ошириш курси давомида ўзлаштирган билимлари синовдан ўтказилиб, натижалари бўйича сертификатлар топширилди.

Проведен курс повышения квалификации сотрудников прокуратуры
В Правоохранительной академии проведен курс повышения квалификации помощников районных (городских) и приравненных к ним прокуроров на тему: «Вопросы обеспечения неприкосновенности собственности при рассмотрении в судах административных, гражданских и экономических дел».
Обучение проходило в дистанционной и традиционной форме, девять недель курса проведены онлайн, без отрыва от работы, а оставшаяся одна неделя в традиционной форме с отрывом от работы.
Слушатели на основании соответствующего учебного контента, разработанного в целях усовершенствования знаний и навыков, приняли участие на занятиях по вопросам соблюдения требований законодательных актов при рассмотрении дел в административных, гражданских и экономических судах, особенности разрешения этими судами дел по защите неприкосновенности собственности, задач, возложенных в этом вопросе на прокуроров, обосновании процессуальных документов, составляемых прокурором.