Прокуратура ходимлари учун малака ошириш курси ўтказилди
Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясида туман (шаҳар) ва уларга тенглаштирилган прокурорларнинг  ёрдамчилари учун “Судларда маъмурий, фуқаролик ва иқтисодий ишлар кўрилишида мулк ҳуқуқи дахлсизлигини таъминлаш масалалари”  мавзусида малака ошириш курси ўтказилди.
Ўқув машғулотлари масофавий ва анъанавий шаклда бўлиб, дарс жараёнларининг тўққиз хафтаси ишдан ажралмаган ҳолда онлайн тарзда, қолган бир ҳафтаси ишдан ажралган ҳолда анъанавий тарзда ўтказилди.
Бунда тингловчилар маъмурий, фуқаролик ва иқтисодий судларда қонунчилик талабларига риоя этилиши, мазкур судларда мулк ҳуқуқи даҳлсизлигига оид ишларни кўришнинг ўзига хос хусусиятлари, бу борада прокурорлар зиммасига юклатилган вазифалар, прокурор томонидан тайёрланадиган процессуал ҳужжатларни асослантириш ҳақидаги билим ва кўникмаларга эга бўлишга қаратилган тегишли ўқув контенти асосида машғулотларда иштирок этдилар.
Тингловчиларнинг малака ошириш курси давомида ўзлаштирган билимлари синовдан ўтказилиб, натижалари бўйича сертификатлар топширилди.

A refresher course was conducted for the staff of the Prosecutor's Office
The Law Enforcement Academy conducted a refresher course for assistants of district (city) and equivalent prosecutors on the topic: "Issues of ensuring the inviolability of property when considering administrative, civil and economic cases in courts".
The training took place in a distance and traditional form, nine weeks of the course were conducted online, on the job, and the remaining one week in the traditional form on the job.
Based on the relevant educational content developed to improve knowledge and skills, the students took part in classes on compliance with the requirements of legislative acts when considering cases in administrative, civil, and economic courts, the specifics of resolving cases by these courts to protect the inviolability of property, the tasks assigned to prosecutors in this matter, the justification of procedural documents drawn up by the prosecutor.