“Криминалистика ва суд экспертизаси билимдони” мавзусида викторина ўтказилди
Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясида “Криминалистика ва суд экспертизаси билимдони” мавзусида викторина  ўтказилди.
Викторинада “Профессионал терговчилар” тўгараги, “Ёш криминалистлар” илмий мактаби аъзолари, Академия бакалавриатининг “Тергов фаолияти” мутахассислигида таҳсил олаётган талаба ёшлар иштирок этди.
Викторина уч босқичда ўтказилиб, уларнинг биринчиси – “Ашёвий далилларни қадоқлаш”, иккинчи босқич – “Расмдаги жумбоқни топинг”, учинчи босқич – “Ашёвий далилларни топиш” бўлиб, ҳар бир шарт мусобоқа тарзида ўтказилди.
Викторина якуни бўйича “Фемида” гуруҳи 1-ўрин, “Криминалист” гуруҳи 2-ўрин, “Эксперт” гуруҳи 3-ўринни қўлга киритди.

Проведена викторина на тему: «Знаток криминалистики и судебной экспертизы»
В Правоохранительной академии Республики Узбекистан проведена викторина на тему: «Знаток криминалистики и судебной экспертизы».
В викторине приняли участие члены кружка «Профессиональные следователи», научной школы «Юные криминалисты», а также студенты бакалавриата Академии по направлению «Следственная деятельность».
Викторина проведена в три этапа: первый этап – «Упаковка вещественных доказательств», второй этап – «Найди загадку на картинке», третьей этап – «Поиск вещественных доказательств». Каждый этап проведен в виде конкурса.
По итогам викторины группа «Фемида» заняла 1-место, группа «Криминалист» 2-место, группа «Эксперт» 3-место.
В завершении мероприятия студенты, активно принявшие участие в викторине, награждены почетными грамотами.