АҚШ Давлат департаментининг халқаро гиёҳвандликка қарши курашиш ва ҳуқуқни муҳофаза қилиш бюроси (INL) вакиллари билан учрашув
Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясида Академия раҳбариятининг АҚШ Давлат департаментининг халқаро гиёҳвандликка қарши курашиш ва ҳуқуқни муҳофаза қилиш бюросининг (INL) Тошкентдаги бўлими директори Н.Реттенмайер ва INL дастури мутахассиси А.Юсуповлар билан учрашуви бўлиб ўтди.
Учрашувда хорижий меҳмонлар Академиянинг тузилиши ва фаолият йўналишлари, ўқув жараёни, кадрларни тайёрлаш, қайта тайёрлаш ва малакасини ошириш тизими билан таништирилди.
Томонлар шунингдек амалга оширилаётган қўшма лойиҳаларни муҳокама қилишиб, ҳамкорликнинг муҳим йўналишларини белгилашди.

Встреча с представителями Бюро Государственного департамента США по борьбе с наркотиками и правоохранительной деятельности (INL)
В Правоохранительной академии Республики Узбекистан проведена встреча руководства Академии с директором отдела Бюро Государственного департамента США по борьбе с наркотиками и правоохранительной деятельности (INL) в Ташкенте Н.Реттенмайером и специалистом данной программы А.Юсуповым.
В ходе встречи гости ознакомлены со структурой и направлениями деятельности Академии, процессом обучения, подготовки, переподготовки и повышения квалификации кадров.
Стороны также обсудили совместно реализуемые проекты и определили приоритетные направления сотрудничества.