Инсон ҳуқуқларини ҳимоя қилиш бўйича қисқа муддатли ўқув курси ўтказилди
Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясида Инсон ҳуқуқлари бўйича Ўзбекистон Республикаси Миллий маркази билан ҳамкорликда Ўзбекистон Республикасининг инсон ҳуқуқлари соҳасидаги халқаро мажбуриятларини бажаришда иштирок этаётган давлат органлари ва ташкилотлар мутахассислари учун “Инсон ҳуқуқларига риоя этиш ва уни ҳимоя қилишнинг халқаро стандартлари: амалиёт ва ҳисобот” мавзусида қисқа муддатли ўқув курси ўтказилди.
Тадбир Академия бошлиғининг ўринбосари М.Мамасиддиқов томонидан кириш сўзи билан очиб берилиб, ташкил этилган курснинг аҳамияти ва долзарблигига алоҳида тўхталиб ўтилди.
Кафедра бошлиғи Х.Каримов иштирокчиларни Қийноқ ҳамда муомала ва жазолашнинг қаттиқ, шафқатсиз, инсонийликка зид ёки кадр-қимматни камситувчи турларига қарши конвенциянинг мазмун-моҳияти билан таништирди, кафедра бошлиғи А.Хикматов “Қийноқларнинг олдини олишга оид миллий превентив мехиназимлар: халқаро тажриба ва миллий амалиёт” мавзусида маъруза қилди ҳамда марказ бошлиғи Л.Исоқов иштирокчиларни мигрантлар ҳуқуқларини таъминлашда халқаро тажриба ва миллий амалиёт  билан таништирди.

Training course on human rights protection
In cooperation with the National Center of the Republic of Uzbekistan for Human Rights at the Law Enforcement Academy, a short-term training course on the topic "International standards of observance and protection of human rights: practice and reporting" for specialists of state bodies and organizations participating in the fulfillment of the international obligations of the Republic of Uzbekistan in the field of human rights was conducted.
The event was opened by the deputy head of the Academy, M. Mamasiddikov, with an introduction, and the significance and relevance of the organized course was emphasized.
The head of the department H.Karimov introduced the participants to the essence of the convention against torture and harsh, cruel, inhuman or degrading treatment and punishment, the head of the department A.Khikmatov "National preventive mechanisms for the prevention of torture: international experience and national practice ” and the head of the center L. Isakov introduced the participants to the international experience and national practice in ensuring the rights of migrants.