“Яшил макон” умуммиллий лойиҳаси ижросида амалга оширилаётган ишлар
“Яшил макон” умуммиллий лойиҳаси доирасида юртимизда кузги дарахт экиш мавсумида кўкаламзорлаштириш ишлари жадал суратлар билан амалга оширилмоқда.
Мазкур жараёнда прокуратура органлари, шу жумладан Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси ходимлари ҳам фаол иштирок этиб, яшил майдонларни кенгайтиришга ўзларининг муносиб ҳиссаларини қўшиб келмоқдалар.
2023 йил 24 ноябрь куни Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси ходимлари томонидан “Яшил макон” умуммиллий лойиҳаси доирасида Академия ҳудудида  мевали ва манзарали дарахтлар экиш ишлари олиб борилди.
Дарахтлар ҳудуднинг иқлим шароитидан келиб чиқиб, боғлар ҳосил қилиш ва кўкаламзорлаштиришни назарда тутган ҳолда танлаб олинди. Экилган кўчатлар мунтазам равишда агротехник талаблар асосида парвариш қилиниб, минерал ва органик ўғитлар билан озиқлантирилади ва зараркунандалардан ҳимоя қилиб борилади.
Аҳамиятлиси, шу куни кўкаламзорлаштириш ишлари Академия яқинида жойлашган “Собиробод” МФЙ ҳудудида ҳам давом эттирилиб, ўнлаб мевали ва манзарали дарахт кўчатлари экилди.

Works carried out in the execution of the nationwide project "Green Space"
As part of the "Green Space" nationwide project, landscaping works are being carried out in our country during the autumn tree planting season.
The prosecutor's office, including the staff of the Law Enforcement Academy, actively participate in this process and make their due contribution to the expansion of green spaces.
On November 24, 2023, employees of the Law Enforcement Academy planted fruit and ornamental trees on the territory of the Academy as part of the national project "Green Space".
The trees were selected based on the climatic conditions of the area, considering the creation of gardens and landscaping. Planted seedlings are regularly cared for according to agrotechnical requirements, fed with mineral and organic fertilizers and protected from pests.
It is important that on this day landscaping works were continued in the area of ​​"Sobirabad", located near the Academy, and dozens of fruit and decorative tree saplings were planted.