2023 йил 1-2 декабрь кунлари Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси ташкил этилганининг бир йиллиги муносабати билан “Ҳуқуқни муҳофаза қилиш соҳасида юридик таълим ва фан: замонавий тенденциялар ва истиқболлар” мавзусида халқаро конференция бўлиб ўтади.
Тадбирда фан ва таълим соҳасидаги 40 дан ортиқ хорижий ва миллий экспертлар, 20 та давлатдан соҳавий муассасалар раҳбарлари ҳамда мутахассислари, шунингдек 10 та халқаро ташкилот вакиллари иштирок этиши кутилмоқда.
Конференция дастурида ялпи сессия, шунингдек “Инсон ҳуқуқлари бўйича таълим: академик мукаммаллик, технология ва инновациялар”, “Коррупция ва жиноий даромадларни легаллаштиришга қарши курашиш соҳасида халқаро стандартларни жорий этиш” ҳамда “Тергов ходимларини ўқитиш ва тайёрлашга замонавий ёндашувлар” мавзуларида параллел сессиялар ўтказилиши назарда тутилган.
Тадбир 2023 йил 1 декабрь куни Тошкент вақти билан соат 10:00 да (UTC+05:00) HILTON меҳмонхонасида (Tashkent city) бўлиб ўтади.

1-2 декабря 2023 года состоится международная конференция по случаю годовщины основания Правоохранительной академии Республики Узбекистан на тему: «Юридическое образование и наука в правоохранительной сфере: современные тенденции и перспективы».
Конференция организована Правоохранительной Академией при поддержке МНПО «Региональный диалог», GIZ, Совета Европы, ОБСЕ, УНП ООН, IRZ и других международных организаций.
В мероприятии ожидается участие более 40 зарубежных экспертов в области науки и образования, а также руководителей и специалистов учреждений сферы из 20 стран и 10 международных организаций.
Программой конференции предусмотрено проведение Пленарной сессии, а также параллельных сессий по темам: «Образование в области прав человека», «Имплементация международных стандартов в сфере противодействия коррупции и легализации преступных доходов» и «Современные подходы к обучению и подготовки следственных кадров».
Мероприятие начнется 1 декабря 2023 года в 10:00 часов по Ташкентскому времени (UTC+05:00) в гостинице HILTON (Tashkent city).