Ёнғин хавфсизлиги бўйича ўқув-амалий машғулоти ташкил этилди
Ўзбекистон Республикаси ҳуқуқни мухофаза қилиш академиясида Вазирлар Маҳкамасининг 2023 йил 4 августдаги “Ёнгинлар профилактикаси самарадорлиги ошириш ва ёнғин хавфсизлиги соҳасида давлат назоратини такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисидаги” 332-сонли қарорида кўрсатилган вазифаларни ижросини таъминлаш мақсадида Фавқулодда вазиятлар вазирлиги ходимлари билан ҳамкорликда ўқув-амалий машғулоти ташкил этилди.
Тадбир доирасида Академиянинг барча талабаларига ёнғинларнинг олдини олиш ва ёнғин содир бўлган вазиятда ҳаракат қилиш бўйича назарий билимлар берилди.
Шундан сўнг, тадбир иштирокчиларига ФВВ махсус техникасини жалб қилган ҳолда жамоат жойларида, таълим ташкилотларида, иш жойларида ва турар жой комплексларида ўт ўчириш бўйича амалий машғулотлар ўтказилди.

Организовано учебно-практическое занятие по пожарной безопасности
В рамках реализации Постановления Кабинета Министров Республики Узбекистан от 4 августа 2023 года за №332 «О мерах по повышению эффективности противопожарной профилактики и совершенствованию государственного контроля в области пожарной безопасности» совместно с сотрудниками Министерства по чрезвычайным ситуациям организовано учебно-практическое занятие.
В рамках мероприятия всем студентам Академии даны теоретические знания по профилактике и предотвращению пожаров и действиям в случае их возникновения.
Также с участниками проведены практические занятия по тушению пожаров в общественных местах, образовательных организациях, на рабочих местах и ​​в жилых комплексах с использованием специальной техники МЧС.