Халқаро илмий-амалий конференция доирасида хорижий ҳамкорлар билан икки томонлама учрашувлар ўтказилди
“Ҳуқуқни муҳофаза қилиш соҳасида юридик таълим ва фан: замонавий тенденциялар ва истиқболлар” мавзусида ўтказилган халқаро илмий-амалий конференция доирасида Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси ва хорижий давлатлар ҳамкор таълим муассасалари раҳбарларининг бир қатор учрашувлари ташкил қилинди.
Хусусан, икки томонлама учрашувлар доирасида Қозоғистон Республикаси Бош прокуратураси ҳузуридаги Ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органлар академияси ректори Марат Сексембаев, Молдова Республикаси Адлия миллий институти директори Екатерина Попа, шунингдек Қирғизистон Республикаси Бош прокуратураси делегацияси раҳбари Алмазбек Киязов билан ҳамкорлик масалалари муҳокама қилинди.
Томонлар ўзаро ҳамкорликнинг юқори даражада ва ўзаро манфаатли амалга оширилишини қайд этиб, икки томонлама ҳамкорликни кенгайтиришнинг устувор йўналишлари бўйича навбатдаги қадамларни белгилаб олдилар.

Bilateral meetings with foreign partners were held within the international scientific and practical conference
A number of meetings of the heads of the Law Enforcement Academy and partner educational institutions of foreign countries were organized within the framework of the international scientific-practical conference on "Legal education and science in the field of law enforcement: modern trends and perspectives".
In particular, within the framework of the bilateral meetings, issues of cooperation were discussed with the rector of the Law Enforcement Academy Bodies under the General Prosecutor's Office of the Republic of Kazakhstan Marat Seksembaev, the director of the National Institute of Justice of the Republic of Moldova Ekaterina Popa, as well as the head of the delegation of the General Prosecutor's Office of the Kyrgyz Republic Almazbek Kiyazov.
The parties noted the high-level and mutually beneficial implementation of mutual cooperation and determined the next steps in the priority areas of expanding bilateral cooperation.