Россия Федерацияси прокуратураси университети факультет декани Aкадемияда стажировка ўтамоқда
Россия Федерацияси прокуратураси университетининг Касбий қайта тайёрлаш ва малака ошириш факультети декани Т.П.Кесареева таълим муассасалари ўртасидаги ўзаро англашув ва ҳамкорлик меморандуми доирасида Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясида стажировка ўтамоқда.
Стажировка давомида Т.П.Кесареева Академиядаги таълим жараёнларида, жумладан, семинарлар, маърузалар ва амалий машғулотларда иштирок этади. Шунингдек, хорижлик ҳамкасбимиз Академиянинг таркибий бўлинмалари фаолияти, хусусан, амалиётга йўналтирилган ёндашув асосида масофавий ва аралаш шаклларда қайта тайёрлаш ва малака ошириш жараёнлари билан яқиндан танишиш имкониятига эга бўлади.
Академик мобиллик доирасидаги бу каби стажировкалар ҳуқуқни муҳофаза қилиш соҳасида билим, тажриба ва илғор амалиётни ўзаро алмашиниш учун самарали платформа бўлиб, таълим муассасалари ўртасидаги ўзаро ҳамкорлик ва шериклик муносабатларини янада кенгайтиришга хизмат қилади.

Стажировка декана факультета Университета прокуратуры Российской Федерации в Академии
Декан Факультета профессиональной переподготовки и повышения квалификации Университета прокуратуры Российской Федерации Т.П.Кесареева проходит стажировку в Правоохранительной академии Республики Узбекистан в рамках Меморандума о взаимопонимании и сотрудничестве между двумя учреждениями.
В рамках стажировки Т.П.Кесареева будет участвовать в различных образовательных мероприятиях, проводимых Академией, включая семинары, лекции и практические занятия. Также зарубежная коллега получит возможность более детально ознакомиться с деятельностью структурных подразделений Академии, в частности по организации процесса переподготовки и повышения квалификации в дистанционном и смешанном форматах на основе практико-ориентированного подхода.
Подобные стажировки в рамках академической мобильности являются эффективной платформой по обмену знаниями, опытом, внедрению успешных практик в сфере подготовки кадров области правоохранительной деятельности, а также способствуют дальнейшему расширению сотрудничества и партнерства между образовательными учреждениями.