Ўзбекистон прокуратураси тарихи: кеча, бугун ва эртага
2020 йил 15 майда Бош прокуратура Академиясида Ўзбекистон Республикаси прокуратура органлари тарихини ўрганиш бўйича материалларни тайёрлашда иштирок этаётган Қорақалпоғистон Республикаси, вилоятлар ва Тошкент шаҳар прокуратуралари, Ҳарбий прокуратура ва Ўзбекистон Республикаси Транспорт прокуратураси ходимлари билан видеоконференцалоқа режимида учрашув бўлиб ўтди.
Учрашув жараёнида Ўзбекистон Республикаси Бош прокурорининг «Ўзбекистон прокуратураси органларининг тарихи» китобини тайёрлаш ва Бош прокуратура музейини тиклаш ҳақидаги буйруғини бажарилишида юзага келган муаммоли масалаларни муҳокама қилинган.
Шунингдек, учрашув давомида ўтказилиши режалаштирилган тадбирларнинг бажарилиши ҳамда ушбу йўналишдаги ишларнинг бориши ва жорий натижалари бўйича ҳисоботлар тингланди.
Онлайн тарзидаги мулоқот белгиланган вазифаларни бажарилиши бўйича тавсиялар ва таклифларни ишлаб чиқишда ёрдам берди.

История прокуратуры Узбекистана: вчера, сегодня, завтра
15 мая 2020 года Академией Генеральной прокуратуры в режиме видеоконференцсвязи организована встреча с сотрудниками прокуратур Республики Каракалпакстан, областей и города Ташкента, Военной прокуратуры и Транспортной прокуратуры Республики Узбекистан, участвующих в подготовке материалов по изучению истории органов прокуратуры Узбекистана.
Целью встречи явилось рассмотрение проблемных вопросов исполнения Распоряжения Генерального прокурора Республики Узбекистан по подготовке книги «История органов прокуратуры Узбекистана» и восстановлению Музея Генеральной прокуратуры.
Во время встречи были обсуждены вопросы по исполнению графика запланированных мероприятий, а также заслушаны ход и текущие результаты работы в данном направлении.