Академия бакалавриатига қабул давом этмоқда
Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси бакалавриатининг “Тергов фаолияти” йўналишига 2024/2025 ўқув йили учун қабул давом этмоқда.
Бакалавриатга қабулни юқори савияда ташкил этиш ва мамлакатимизнинг барча ҳудудлари, жумладан, чекка ҳудудлар аҳолисининг таълим олиш имкониятларидан кенг фойдаланишини таъминлаш мақсадида Академия ходимлари томонидан жойлардаги прокуратура органлари билан ҳамкорликда бакалавриатнинг “Тергов фаолияти” йўналишига қабул бўйича учрашув ва семинарлар ўтказилмоқда.
Республикамизнинг барча ҳудудларида умумий ўрта ва ўрта махсус таълим муассасаларининг битирув синф ўқувчиларини қамраб олган ҳолда, Академиянинг бакалавриат йўналишига қабул қилиш тартиби, Академияда ўқитишнинг ўзига хос хусусиятлари ва афзалликлари, халқаро стандартлар ва давр талаблари асосида ташкил этилган таълим жараёнлари хусусида тушунтириш ишлари олиб борилмоқда.

Admission to the Bachelor's degree of the Academy continues
Admission to the Bachelor's degree of the Law Enforcement Academy in the field of Investigative activities for the 2024/2025 academic year continues.
In order to organize admission to the bachelor's degree at a high level, to ensure access to educational opportunities for residents of all regions of the country, including remote areas, the Academy staff, in cooperation with local prosecutor's offices, hold meetings and seminars on admission to the bachelor's degree in the field of Investigative activities.
In all regions of the country, with the coverage of graduating students from institutions of general secondary and secondary special education, events are being held to inform about the procedure for admission to the bachelor's degree of the Academy, the features and advantages of studying at the Academy, the created learning opportunities based on international standards and time requirements.