Илмий тадқиқотларга миллий грантларни жалб этиш юзасидан тренинг бўлиб ўтди
Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси фаолиятининг асосий йўналишлари сифатида малакали илмий-педагогик кадрларни тайёрлаш, ҳуқуқни муҳофаза қилиш фаолиятининг энг долзарб масалалари бўйича комплекс илмий тадқиқотларни тизимли асосда, шу жумладан, миллий ва халқаро грантларни жалб этган ҳолда амалга ошириш каби муҳим вазифалар белгиланган.
Академия ходимларининг илмий тадқиқотлар доирасида миллий грантларни жалб этиш кўникмаларини ривожлантириш мақсадида Олий таълим, фан ва инновациялар вазирлиги бошқарма бошлиғининг ўринбосари С.Назиров иштирокида семинар-тренинг ўтказилди.
Тренинг давомида иштирокчилар грант лойиҳаларини талаб доирасида расмийлаштириш натижалари бўйича тадбир иштирокчилари ўзларини қизиқтирган саволларга жавоблар олишди.

Training on Attracting National Grants for Scientific Research
One of the priority tasks of the Law Enforcement Academy is the preparation of qualified scientific and pedagogical personnel, conducting comprehensive scientific research on the most relevant issues of law enforcement activities on a systemic basis, including with the involvement of national and international grants.
To enhance the potential of the Academy's staff in attracting research grants and their implementation, a seminar-training was organized with the participation of the Deputy Head of the Department of the Ministry of Higher and Secondary Special Education and Innovations of the Republic of Uzbekistan, S. Nazirov.
During the seminar, participants discussed a number of relevant issues related to the requirements for grant applications, the results, and conclusions of research projects. Participants of the event received answers to their questions of interest.