Илмий тадқиқотларга миллий грантларни жалб этиш юзасидан тренинг бўлиб ўтди
Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси фаолиятининг асосий йўналишлари сифатида малакали илмий-педагогик кадрларни тайёрлаш, ҳуқуқни муҳофаза қилиш фаолиятининг энг долзарб масалалари бўйича комплекс илмий тадқиқотларни тизимли асосда, шу жумладан, миллий ва халқаро грантларни жалб этган ҳолда амалга ошириш каби муҳим вазифалар белгиланган.
Академия ходимларининг илмий тадқиқотлар доирасида миллий грантларни жалб этиш кўникмаларини ривожлантириш мақсадида Олий таълим, фан ва инновациялар вазирлиги бошқарма бошлиғининг ўринбосари С.Назиров иштирокида семинар-тренинг ўтказилди.
Тренинг давомида иштирокчилар грант лойиҳаларини талаб доирасида расмийлаштириш натижалари бўйича тадбир иштирокчилари ўзларини қизиқтирган саволларга жавоблар олишди.

Тренинг по вопросам привлечения национальных грантов на научные исследования
Одним из приоритетных задач Правоохранительной академии является подготовка квалифицированных научно-педагогических кадров, осуществление комплексных научных исследований по наиболее актуальным вопросам правоохранительной деятельности на системной основе, в том числе с привлечением национальных и международных грантов.
В целях усиления потенциала сотрудников Академии по привлечению исследовательных грантов и их реализации организован семинар-тренинг с участием заместителя начальника управления Министерства высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан С.Назирова.
В ходе семинара участники обсудили ряд актуальных вопросов, связанных с требованиями к оформлению грантовых заявок, результатов и выводов исследовательских проектов. Участники мероприятия получили ответы на интересующие их вопросы.