Мазкур фаолият доирасида Академияда Тошкент давлат юридик университети профессори, ю.ф.д. О.Нарзуллаев иштирокида Талабалар билимини баҳолашда очиқлик, шаффофлик, ҳалоллик ва адолатни таъминлаш мезонлари мавзусида навбатдаги семинар-тренинг ташкил этилди.
Семинар-тренингда  талабалар билимини баҳолашда  эътибор қаратилиши лозим бўлган жиҳатлар, баҳолашда аниқлик, ҳаққонийлик, ишончлилик, шаффофликни таъминлаш масалалари ҳамда талабалар билимини холис ва адолатли баҳолаш нималарга этибор бериш кераклиги юзасидан тушунчалар бериб ўтилди.
Шунингдек, талабалар билим, кўникма ва малакаларни шакллантириш мезонлари  ҳамда талабалар томонидан бажарилган назорат ишларида плагиатни олдини олиш учун қандай чоралар кўриш кераклиги ҳақида маъруза қилинди.

Правоохранительной академи ведется последовательная и системная работа по повышению педагогического мастерства профессорско-преподавательского состава, внедрению инновационных методов и технологий в учебный процесс и повышению качества обучения.
В рамках данной деятельности в Академии организован очередной семинар-тренинг с участием профессора Ташкентского государственного юридического университета, д.ю.н. О.Нарзуллаева на тему: «Критерии обеспечения открытости, прозрачности, честности и справедливости при оценке знаний студентов».
В ходе семинара рассмотрены следующие аспекты, на которые следует обратить внимание при оценке знаний студентов: вопросы обеспечения точности, правдивости, достоверности и прозрачности, а также требования беспристрастности, объективности и справедливости оценки знаний студентов.
Экспертом отмечены критерии формирования у студентов знаний, умений и навыков, а также меры, которые следует принять для предотвращения плагиата в контрольной работе, выполняемой студентами.