Тинтув ва олиб қўйиш тактикаси бўйича маҳорат дарси
Ўзбекистон Республикаси ИИВ ЭКБМ Рақамли экспертизалар бўлими бош эксперти А.Қаҳрамонов томонидан Ҳуқуқни муҳофаза қилиш Академиясининг “Ҳуқуқбузарликлар профилактикаси ва жамоат хавфсизлигини таъминлаш” йўналиши бўйича таҳсил олаётган бакалавриат талабалари учун “Тинтув ва олиб қўйиш тактикаси” мавзусида маҳорат дарси ўтказилди.
Мазкур маҳорат дарси интерактив усулда ўтказилиб, талабаларга ахборот технологиялари соҳасида содир этиладиган жиноятлар бўйича тинтув ва олиб қўйишнинг криминалистик тактик қоидалари, тайинланадиган экспертизалар бўйича саволлар қўйиш, тинтув натижасида олинган ашёвий далилларни ўраш ва муҳрлаш тартиб қоидалари ҳақида батафсил маълумотлар берилди.
Машғулот якунида талабаларнинг саволларига мутахассис томонидан тўлиқ ва ҳар томонлама жавоблар берилди.

A master class in search and seizure tactics
The chief expert of the Department of Digital Expertises of the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Uzbekistan A. Kahramanov conducted a master class on "Search and Seizure Tactics" for undergraduate students studying "Criminal Prevention and Ensuring Public Safety" of the Law Enforcement Academy.
This master class was conducted interactively, and students were given detailed information about the criminalistic tactical rules of search and seizure in information technology, asking questions about the appointed experts, and wrapping and sealing the physical evidence obtained due to the search.
At the end of the session, the questions of the students were fully and comprehensively answered by the expert.