Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси жамоаси – республика танловининг саралаш босқичи ғолиби
Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси талабалари жамоаси Тошкент Тиббиёт академиясида бўлиб ўтган “Маърифат майдони” республика танловининг 2-саралаш босқичида иштирок этди.
Жамоалар кескин рақобат муҳитида бўлиб ўтган, танлов низомида назарда тутилган атоқли адиблар ҳаёти ва ижоди бўйича тақдимот тайёрлаш, адиблар хиёбонида ҳайкаллари ўрнатилган адиблар ҳаёти ва ижодидан тезкор савол-жавоблар ўтказиш, адиблар ҳаёти ва ижодидан саҳналаштирилган композиция тайёрлаш каби шартларни бажардилар.
Танловнинг мазкур саралаш босқичида Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси талабалари Тошкент амалий фанлар университети, Тошкент давлат иқтисодиёт университети, Тошкент фармацевтика институти ҳамда Тошкент шаҳридаги “ММФИ” Миллий тадқиқот ядро университети жамоалари билан беллашдилар.
Саралаш босқичининг якунига кўра Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси талабалари жамоаси ғалаба қозонди ва республика танловининг финал босқичига йўлланмани қўлга киритди.

Команда Правоохранительной академии – победитель отборочного тура республиканского конкурса
Команда студентов Правоохранительной академии приняла участие во 2-отборочном туре республиканского конкурса «Площадь просвещения», проведенного в Ташкентской медицинской академии.
Команды состязались в острой конкурентной борьбе, в соответствии с регламентом конкурса, предусматривающего демонстрацию авторских презентаций о жизни и деятельности выдающихся литераторов, блиц-викторины по вопросам о жизни и деятельности литераторов, чья память увековечена в Аллее литераторов, а также подготовку и демонстрацию композиций о жизни и деятельности выдающихся литераторов.
На данном отборочным этапе конкурса команда Правоохранительной академии состязалась с командами Ташкентского университета прикладных наук, Ташкентского государственного экономического университета, Ташкентского фармацевтического института, Национального исследовательского ядерного университета в Ташкенте.
По итогам отборочного тура команда студентов Правоохранительной академии одержала победу и получила путевку на финальный этап республиканского конкурса «Площадь просвещения».