Коррупцияга оид жиноятларни тергов қилиш борасида хорижий тажриба ўрганилди
Бош прокуратура ва Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси вакилларидан иборат таркибдаги делегациянинг Руминияга ташрифи доирасида Коррупцияга қарши курашиш миллий бошқармаси вакиллари билан учрашув ўтказилди.
Тадбир давомида Миллий бошқарма таркибий тузилмаси, фаолиятининг ўзига хос хусусиятлари, бошқарма томонидан ўтказилган тергов ҳаракатлари асосида фош этилган коррупциявий схемалар хусусида батафсил маълумотлар берилди.
Шунингдек, Миллий бошқармага номзодларни ишга қабул қилиш учун яратилган ўзига хос тизим ва унинг аҳамияти юзасидан батафсил маълумот берилди.

Изучение зарубежного опыта расследования коррупционных преступлений
В рамках визита делегации, состоящей из представителей Генеральной прокуратуры и Правоохранительной академии в Румынию, состоялась встреча с представителями Национального управления по борьбе с коррупцией.
В ходе мероприятия была предоставлена подробная информация о структуре Национального управления, специфике его деятельности, коррупционных схемах, разоблаченных на основании проведенных управлением следственных действий.
Кроме того, Национальным управлением была предоставлена подробная информация об особенностях и значимости созданной системы, для приема кандидатов на работу.