Академия талаба-қизлари тадбирда иштирок этишди
Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси талаба-қизлари “Мен кучли аёлман” шиори остида Ички ишлар вазирлиги томонидан ташкил этилган тадбирда фаол иштирок этдилар. Мазкур тадбирда иштирок этиш орқали талаба-қизлар ўзларининг нафақат ақлий, балки жисмоний қувватларини ҳам намойиш этдилар.
“Мен кучли аёлман” тадбири мамлакатда хотин-қизларга кўрсатилаётган юксак эътиборнинг ёрқин намунаси бўлиб, Ўзбекистонда хотин-қизларнинг жамиятдаги ўрнини мустаҳкамлаш ва уларни қўллаб-қувватлашга қаратилган лойиҳалардан биридир. Давлат ва жамият томонидан хотин-қизларга бўлган бу эътибор уларнинг барча соҳаларда фаол бўлиши учун кенг имкониятлар яратади.
Тадбир давомида талаба-қизлар учун турли хил мусобақалар, шунингдек, маънавий-маърифий лойиҳалар ташкил этилди. Уларда иштирок этиш орқали қизлар ўзларининг жисмоний ва интеллектуал қобилиятларини намойиш қилишди.
Мазкур тадбирда иштирок этган талаба-қизлар ўзлари учун янгидан-янги билим ва илҳом олишлари келгусида ҳам шундай лойиҳаларда фаол иштирок этишига ундайди.

Участие студенток Академии в мероприятии
Студентки Правоохранительной академии приняли активное участие в мероприятии "Я – сильная женщина", организованном Министерством внутренних дел. Участие в данном мероприятии предусматривает демонстрацию как умственных, так и физических способностей участниц.
Мероприятие явилось наглядным примером внимания, уделяемого обеспечению гендерного равенства, реализации прав и способностей женщин  в различных сферах жизни общества, одним из проектов, направленных на укрепление роли женщин в обществе и их поддержку, создающего широкие возможности для их полноценной самореализации.
В рамках мероприятия для студенток организованы различные соревнования, а также духовно-просветительские проекты, позволившие участницам продемонтрировать свои разносторонние способности.
Участницы мероприятия получили много новых знаний и вдохновились к участию в подобных проектах и в дальнейшем.