Германия халқаро ҳуқуқий ҳамкорлик фонди (IRZ) делегациясининг Академияга ташрифи
Германия халқаро ҳуқуқий ҳамкорлик фонди (IRZ) вакиллари – мазкур Фонднинг Берлиндаги бош офиси бошлиғи ўринбосари Ангела Шмайнк ва Осиё давлатлари бўйича лойиҳалар раҳбари Сиди Хайрининг Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясига ташрифи амалга оширилди.
Ташриф давомида меҳмонлар Академия фаолиятининг асосий йўналишлари, инновацион ёндашув ва методларни қўллаган ҳолда прокуратура ва тергов органлари ходимларини тайёрлаш жараёни, бунда қўлланилаётган замонавий педагогик технологиялар, ўқув инфраструктураси, профессор-ўқитувчилар ва тингловчиларга яратилган шароитлар ҳамда қурилаётган янги ўқув комплекси билан таништирилди.
Конструктив руҳда ўтказилган тадбирда меҳмонлар Академия фаолияти уларда катта таассурот қолдирганини ва келгусида ҳамкорликни янада кучайтириш, амалий тадбирлар ва самарали лойиҳалар сонини кўпайтириш лозимлигини таъкидлаб ўтди.

Визит делегации Фонда международного правового сотрудничества (IRZ) Германии в Академию
Cостоялся визит представителей Фонда международного правового сотрудничества (IRZ) Германии – заместителя главы головного офиса Фонда в Берлине Ангелы Шмайнк и руководителя проектов по странам Азии Сиди Хайры в Правоохранительную академию.
В ходе визита гости ознакомились с основными направлениями деятельности Академии, процессом подготовки прокурорско-следственных кадров на основе инновационных методов и подходов, современными образовательными технологиями, применяемыми при этом, инфраструктурой и условиями, созданными для преподавателей и студентов и др. Наряду с этим, стороны обсудили перспективы сотрудничества исходя из приоритетных вопросов повестки дня.
В целом, мероприятие прошло в конструктивном духе, гости отметили намерение и готовность в расширении сотрудничества с Академией в проведении практических мероприятий и эффективных проектов в будущем, в направлениях, представляющих взаимный интерес.