Ёшларни спорт орқали соғлом турмуш тарзига жалб қилиш тадбирлари
Ёшларни ижтимоий мослаштириш ва қайта тарбиялаш дастури доирасида Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси томонидан Ўзбекистон Республикаси Қуролли кучлар академияси билан ҳамкорликда спорт тадбири ўтказилди.
Ушбу ташаббус ўсмир ва ёшларни фаол спорт жараёнларига жалб қилишга, уларга соғлом турмуш тарзи, жамоавий руҳ ва ўз-ўзини ривожлантиришга интилиш каби қадриятларни сингдиришга қаратилган. Тадбир иштирокчилари спорт мусобоқасида ўзларининг имкониятларини намоён этишди ҳамда жисмоний ҳолатларини мустаҳкамлаш ва қийинчиликларни енгишни ўрганиш каби фазилатларини шакллантиришди.
Ёзнинг иссиқ об-ҳавосига қарамай, ёшлар баскетбол ва волейбол ўйинларида юқори даражадаги тайёргарлик, ғалабага интилиш ва ҳақиқий спорт характерини намойиш этдилар. Спорт майдончасида дўстона рақобат ва ўзаро қўллаб-қувватлаш кун давомида ҳукм сурди.
Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси ва Қуролли кучлар академияси спортни ёш авлодни тарбиялаш ва қўллаб-қувватлашнинг самарали воситаси сифатида қўллаган тарзда ёшларни ижтимоий мослаштириш соҳасида фаол ҳамкорликни давом эттиради.

Мероприятия по приобщению молодежи к здоровому образу жизни через спорт
В рамках программы по социальной адаптации и перевоспитанию проблемной молодежи состоялось спортивное мероприятие, организованное Правоохранительной академии Республики Узбекистан в партнерстве с Академией вооруженных сил Республики Узбекистан.
Данная инициатива направлена на вовлечение юношей и подростков в активную спортивную жизнь, прививая им ценности здорового образа жизни, командного духа и стремления к саморазвитию. Участники мероприятия получили уникальную возможность проявить свои лучшие качества в честной спортивной борьбе, укрепить физическую форму и научиться преодолевать трудности.
Несмотря на жаркую летнюю погоду, молодые люди продемонстрировали хороший уровень подготовки, волю к победе и истинный спортивный характер в матчах по баскетболу и волейболу. Атмосфера дружеского соперничества и взаимной поддержки царила на спортивных площадках в течение всего дня.
Правоохранительная академия и Академия вооруженных сил продолжат активное сотрудничество в сфере социальной адаптации молодежи, используя спорт как эффективный инструмент воспитания и поддержки подрастающего поколения.