Ёшларни спорт орқали соғлом турмуш тарзига жалб қилиш тадбирлари
Ёшларни ижтимоий мослаштириш ва қайта тарбиялаш дастури доирасида Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси томонидан Ўзбекистон Республикаси Қуролли кучлар академияси билан ҳамкорликда спорт тадбири ўтказилди.
Ушбу ташаббус ўсмир ва ёшларни фаол спорт жараёнларига жалб қилишга, уларга соғлом турмуш тарзи, жамоавий руҳ ва ўз-ўзини ривожлантиришга интилиш каби қадриятларни сингдиришга қаратилган. Тадбир иштирокчилари спорт мусобоқасида ўзларининг имкониятларини намоён этишди ҳамда жисмоний ҳолатларини мустаҳкамлаш ва қийинчиликларни енгишни ўрганиш каби фазилатларини шакллантиришди.
Ёзнинг иссиқ об-ҳавосига қарамай, ёшлар баскетбол ва волейбол ўйинларида юқори даражадаги тайёргарлик, ғалабага интилиш ва ҳақиқий спорт характерини намойиш этдилар. Спорт майдончасида дўстона рақобат ва ўзаро қўллаб-қувватлаш кун давомида ҳукм сурди.
Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси ва Қуролли кучлар академияси спортни ёш авлодни тарбиялаш ва қўллаб-қувватлашнинг самарали воситаси сифатида қўллаган тарзда ёшларни ижтимоий мослаштириш соҳасида фаол ҳамкорликни давом эттиради.

Activities aimed at introducing young people to a healthy lifestyle through sports
As part of the program for social adaptation and re-education of troubled youth, a sports event was held, organized by the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan in partnership with the Academy of the Armed Forces of the Republic of Uzbekistan.
This initiative is aimed at involving young men and adolescents in active sports life, instilling in them the values of a healthy lifestyle, team spirit and the desire for self-development. The participants of the event had a unique opportunity to show their best qualities in honest wrestling, strengthen their physical fitness and learn how to overcome difficulties.
Despite the hot summer weather, the young people demonstrated a good level of preparation, the will to win and true athletic character in basketball and volleyball matches. An atmosphere of friendly rivalry and mutual support prevailed on the sports grounds throughout the day.
The Law Enforcement Academy and the Academy of the Armed Forces will continue active cooperation in the field of social adaptation of young people, using sports as an effective tool for educating and supporting the younger generation.