Жиноятчиликнинг олдини олиш фаолиятини методик таъминлаш тадбирлари давом этмоқда
Академия ишчи гуруҳи томонидан республикамиз ҳудудларида ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органларнинг жиноятчилик ва ҳуқуқбузарликларнинг олдини олиш фаолиятини методик таъминлаш тадбирлари тизимли равишда ўтказиб келинмоқда.
Навбатдаги сайёр тадбирлар  Бухоро вилоятида ташкил этилиб, криминоген вазият аҳволи, жиноятчиликка қарши курашиш ва ҳуқуқбузарликлар профилактикаси бўйича амалга оширилаётган чора-тадбирлар бўйича ўрганишлар амалга оширилмоқда.
Академия мутахассислари томонидан Бухоро вилояти прокуратураси ходимлари билан биргаликда вилоят Ички ишлар бошқармасида ташкил этган тадбирда тергов, ҳуқуқбузарликлар профилактикаси, жиноят-қидирув, терроризмга қарши курашиш, жамоат тартиби сақлаш, пробация хизмати ва бошқа масъул тармоқлар фаолиятидаги муаммолар ўрганилиб, таҳлил қилинди ҳамда уларнинг ечимлари юзасидан тавсиялар ишлаб чиқилди.
Суҳбат жараёнида вилоят ИИБ масъул тармоқлари билан кримоноген вазиятни барқарорлаштиришга оид муаммолар муҳокама қилиниб, натижасига кўра ушбу соҳани такомиллаштиришга оид таклиф ва чора-тадбирлар ишлаб чиқилди.

Measures for methodical provision of crime prevention activities are being consistently continued
The working group of the Academy is implementing systematic measures to ensure the activity of internal affairs bodies in the prevention of crimes and violations in the territories of our republic.
The next traveling events are being organized in Bukhara region, studies are being conducted on the criminogenic situation, measures to combat crime and prevent crimes.
In the event organized by the experts of the Academy in cooperation with the prosecutor's office of the Ministry of Internal Affairs of the Bukhara region, investigation, crime prevention, crime investigation, combating terrorism, problems in crime prevention, maintaining public order, probation service and other responsible sectors were studied and analyzed. recommendations were made regarding their solution. was developed
During the interview, the problems related to the stabilization of the criminal situation were discussed with the responsible units of the Regional Intelligence Service, and as a result, suggestions and measures were developed for the improvement of this area.