Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш  академиясида иккинчи ва ундан кейинги олий таълимга қабул 2024 йил 10 июлдан 10 августга қадар давом этади
Академияда 2024/2025 ўқув йилидан эътиборан иккинчи ва ундан кейинги олий таълимнинг бакалавриат "60420100 - Юриспруденция (прокурорлик фаолияти)" йўналишини сиртқи таълим шакли жорий этилди.
Иккинчи ва ундан кейинги олий таълимга ўқишга кириш учун абитуриентлар 10 августга қадар (шу куни ҳам) my.edu.uz ҳаволаси орқали рўйхатдан ўтишлари лозим.
Абитуриентлар рўйхатдан ўтишда махсус электрон тизимга ўзининг шахсий маълумотларини киритади ва қуйидаги ҳужжатларни юклайди:
олий маълумот тўғрисидаги ҳужжатнинг нусхаси (ёки дипломдан кўчирма — Ўзбекистон Республикаси олий таълим муассасаларини давлат гранти асосида ўқиб тугатганлар учун);
олий маълумот тўғрисидаги ҳужжатнинг илова нусхаси.
Бунда, хорижий давлатлар таълим муассасаларининг 1992 йил 1 январдан кейин берилган дипломлари белгиланган тартибда нострификациядан ўтказилган бўлиши лозим.
Кириш имтиҳонлари тест синовлари шаклида “Ҳуқуқшунослик фани” бўйича Олий таълим, фан ва инновациялар вазирлиги ҳузуридаги Билим ва малакаларни баҳолаш агентлиги томонидан ўтказилади.
Шунингдек, тест синовларида иштирок этиш учун барча талабгорлардан базавий ҳисоблаш миқдорининг ярим баравари миқдорида (170 000 сўм) тўлов ундирилади.
Иккинчи ва ундан кейинги олий таълим бакалавриатнинг “60420100 – Юриспруденция (прокурорлик фаолияти)” йўналишини сиртқи таълим шаклига ўқишга қабул қилиш тўлов-контракт асосида амалга оширилади.

Admission to the second and subsequent higher education at the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan It will run from July 10 to August 10, 2024
Starting from the academic year 2024/2025, the form of correspondence education of the bachelor's course "60420100 - Jurisprudence (prosecutor's activity)" of the second and subsequent higher education was introduced in the Academy.
In order to enroll in the second and subsequent higher education, applicants must register by the link my.edu.uz until August 10 (also on the same day).
During registration, applicants enter their personal data in a special electronic system and upload the following documents:
a copy of a document on higher education (or an extract from a diploma - for those who graduated from higher education institutions of the Republic of Uzbekistan on the basis of a state grant);
attached copy of the document on higher education.
In this case, diplomas of educational institutions of foreign countries issued after January 1, 1992 must be nostrified according to the established procedure.
Entrance exams in the form of tests are conducted by the Knowledge and Skills Assessment Agency under the Ministry of Higher Education, Science and Innovation in the field of "Jurisprudence".
Also, for participation in the tests, all applicants will be charged a fee of half the amount of the basic calculation (170,000 soums)
The second and subsequent higher education "60420100 - Jurisprudence (prosecution activity)" course of the bachelor's degree program is carried out on the basis of a fee-contract.