Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш  академиясида иккинчи ва ундан кейинги олий таълимга қабул 2024 йил 10 июлдан 10 августга қадар давом этади
Академияда 2024/2025 ўқув йилидан эътиборан иккинчи ва ундан кейинги олий таълимнинг бакалавриат "60420100 - Юриспруденция (прокурорлик фаолияти)" йўналишини сиртқи таълим шакли жорий этилди.
Иккинчи ва ундан кейинги олий таълимга ўқишга кириш учун абитуриентлар 10 августга қадар (шу куни ҳам) my.edu.uz ҳаволаси орқали рўйхатдан ўтишлари лозим.
Абитуриентлар рўйхатдан ўтишда махсус электрон тизимга ўзининг шахсий маълумотларини киритади ва қуйидаги ҳужжатларни юклайди:
олий маълумот тўғрисидаги ҳужжатнинг нусхаси (ёки дипломдан кўчирма — Ўзбекистон Республикаси олий таълим муассасаларини давлат гранти асосида ўқиб тугатганлар учун);
олий маълумот тўғрисидаги ҳужжатнинг илова нусхаси.
Бунда, хорижий давлатлар таълим муассасаларининг 1992 йил 1 январдан кейин берилган дипломлари белгиланган тартибда нострификациядан ўтказилган бўлиши лозим.
Кириш имтиҳонлари тест синовлари шаклида “Ҳуқуқшунослик фани” бўйича Олий таълим, фан ва инновациялар вазирлиги ҳузуридаги Билим ва малакаларни баҳолаш агентлиги томонидан ўтказилади.
Шунингдек, тест синовларида иштирок этиш учун барча талабгорлардан базавий ҳисоблаш миқдорининг ярим баравари миқдорида (170 000 сўм) тўлов ундирилади.
Иккинчи ва ундан кейинги олий таълим бакалавриатнинг “60420100 – Юриспруденция (прокурорлик фаолияти)” йўналишини сиртқи таълим шаклига ўқишга қабул қилиш тўлов-контракт асосида амалга оширилади.

Прием на второе и последующее высшее образование в Правоохранительную академию Республики Узбекистан продолжится с 10 июля по 10 августа 2024 года
Начиная с 2024/2025 учебного года в Академии введена заочная форма обучения бакалавриата по направлению «60420100 – Юриспруденция (прокурорская деятельность)» для получения второго и последующего высшего образования.
Для поступления на второе и последующее высшее образование абитуриентам необходимо зарегистрироваться по ссылке my.edu.uz до 10 августа (в тот же день).
Абитуриенты при регистрации вносят свои персональные данные в специальную электронную систему и загружают следующие документы:
копия документа о высшем образовании (или выписка из диплома – для тех, кто окончил высшие учебные заведения Республики Узбекистан на основе государственного гранта);
копия приложения к документу о высшем образовании.
При этом дипломы учебных заведений иностранных государств, выданные после 1 января 1992 года, должны быть нострифицированы в установленном порядке.
Вступительные экзамены проводятся в форме тестов Агентством по оценке знаний и квалификаций при Министерстве высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан по направлению «Юриспруденция».
Также, за участие в тестовых испытаниях со всех поступающих будет снята половина суммы базовой расчётной величины (170 000 сум)
Второе и последующее высшее образование по направлению бакалавриата «60420100 – Юриспруденция (прокурорская деятельность)» осуществляется на основе контракта.