Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси “Йилнинг энг яхши таълим муассасалари-2024” танловида энг яхши давлат ОТМ деб топилди
Ижтимоий тармоқларда телеграм канали орқали ўтказилган “Йилнинг энг яхши таълим муассасалари-2024” танловида таълим муассасаларининг кенг жамоатчилик фикри асосидаги энг яхшилари аниқланди.
Бир ой давом этган танловда давлат олий таълим муассасалари категориясида Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси энг кўп овоз билан биринчи ўринни эгаллади.

Академия правоохранительных органов Республики Узбекистан была признана лучшим государственным учебным заведением в конкурсе «Лучшие учебные заведения года-2024»
В конкурсе «Лучшие учебные заведения года-2024», который проводился через Telegram-канал в социальных сетях, были определены лучшие учебные заведения, основанные на широком общественном мнении.
В категории лучшие государственные высшие учебные заведения первое место с наибольшим количеством голосов заняла Правоохранительная академия Республики Узбекистан.