Академия талабалари ўртасида “Ёшларнинг коррупцияга қарши ташаббуслари бўйича энг яхши тақдимот” танлови
Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси бакалавриати талабалари ўртасида “Ёшларнинг коррупцияга қарши ташаббуслари бўйича энг яхши тақдимот” танловида иштирок этиш учун аризаларни қабул қилиш давом этмоқда.
Танлов мақсади – коррупцияга қарши курашиш соҳасида ёшлар ўртасида ижодий фикрлаш ва ташаббусларни рағбатлантириш ва қўллаб-қувватлашдан иборат.
Танлов талабларга коррупция муаммоларини чуқур тадқиқ қилиш, инновацион ғояларни ва ушбу иллатга қарши курашиш таклифларини ишлаб чиқиш, шунингдек лойиҳаларни бошқариш соҳасида ўз билим ва маҳоратини намойиш қилиш имкониятини беради.
Танлов ижодий фикрлаш, гуруҳда самарали ишлашни ривожлантиришга, билим, маҳорат ва тажриба билан алмашиш учун платформа яратишга қаратилган.
Танлов Академия талабалари учун очиқ. Танловда талабалар ўз алоҳида ёки гуруҳга бирлашиб иштирок этиши мумкин.
Иштирок этишнинг асосий шартларидан бири лойиҳа талабномасининг саводли шакллантирилганлиги, таҳлилий асослантира олиш қобилияти, муаммони ҳал қилишда манфаатдорлик ва мотивация бўлиши.
Лойиҳа мавзулари ўзида қуйидаги жиҳатларни қамраб олиши керак:
• Коррупциявий ҳолатларнинг эҳтимоллигини жамиятда камайтириш учун одоб-ахлоқ қоидалари ва қадриятларини олдинга суриш.
• Коррупциянинг олдини олиш учун замонавий ахборот технологиялари ва инновацион ёндашувлардан фойдаланиш.
• Коррупция оқибатлари ва унга коррупцияга қарши курашиш бўйича таълим ва тарғибот.
• Коррупцияга қарши курашиш соҳасида ҳуқуқий асосларни ва механизмларни такомиллаштириш бўйича таклифларни ишлаб чиқиш.
Танловда иштирок этишга хоҳиш билдирган Академия талабалари лойиҳа талабномасини 2024 йил 20 августга қадар ўрнатилган талаблар асосида тақдим этиши шарт.

Продолжается прием заявок для участия в конкурсе на лучший проект «Молодежная антикоррупционная инициатива» среди студентов бакалавриата Правоохранительной академии Республики Узбекистан.
Целью конкурса является стимулирование и поддержка творческого мышления и инициативы среди слушателей в области противодействия коррупции.
Конкурс предоставляет студентам возможность глубоко исследовать проблему коррупции, разработать инновационные идеи и предложения для противодействия, а также продемонстрировать свои знания и навыки в области управления проектов.
Мероприятие направлено на развитие творческого мышления, эффективной командной работы и создает платформу для обмена идеями, навыками и опытом.
Конкурс открыт для слушателей бакалавриата Правоохранительной Академии Республики Узбекистан.
В конкурсе могут принимать участие как отдельные студенты, так и команды. Важным условием участия является грамотное оформление проектной заявки, способность аналитического обоснования, заинтересованность и мотивация к разрешению проблемы.
Тематика проектов может включать, но не ограничивается следующими аспектами:
- Продвижение этических норм и ценностей в обществе для снижения вероятности коррупционных проявлений.
- Использование современных информационных технологий и инновационных подходов для предотвращения коррупции.
- Обучение и просвещение о последствиях коррупции и способах противодействия и борьбы с ней.
- Разработка предложений по усовершенствованию правовых основ и механизмов в области противодействия коррупции.
Студентам, желающим участвовать в конкурсе, необходимо подать проектную заявку, до 20 августа 2024 года.