Академия талабалари ўртасида “Ёшларнинг коррупцияга қарши ташаббуслари бўйича энг яхши тақдимот” танлови
Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси бакалавриати талабалари ўртасида “Ёшларнинг коррупцияга қарши ташаббуслари бўйича энг яхши тақдимот” танловида иштирок этиш учун аризаларни қабул қилиш давом этмоқда.
Танлов мақсади – коррупцияга қарши курашиш соҳасида ёшлар ўртасида ижодий фикрлаш ва ташаббусларни рағбатлантириш ва қўллаб-қувватлашдан иборат.
Танлов талабларга коррупция муаммоларини чуқур тадқиқ қилиш, инновацион ғояларни ва ушбу иллатга қарши курашиш таклифларини ишлаб чиқиш, шунингдек лойиҳаларни бошқариш соҳасида ўз билим ва маҳоратини намойиш қилиш имкониятини беради.
Танлов ижодий фикрлаш, гуруҳда самарали ишлашни ривожлантиришга, билим, маҳорат ва тажриба билан алмашиш учун платформа яратишга қаратилган.
Танлов Академия талабалари учун очиқ. Танловда талабалар ўз алоҳида ёки гуруҳга бирлашиб иштирок этиши мумкин.
Иштирок этишнинг асосий шартларидан бири лойиҳа талабномасининг саводли шакллантирилганлиги, таҳлилий асослантира олиш қобилияти, муаммони ҳал қилишда манфаатдорлик ва мотивация бўлиши.
Лойиҳа мавзулари ўзида қуйидаги жиҳатларни қамраб олиши керак:
• Коррупциявий ҳолатларнинг эҳтимоллигини жамиятда камайтириш учун одоб-ахлоқ қоидалари ва қадриятларини олдинга суриш.
• Коррупциянинг олдини олиш учун замонавий ахборот технологиялари ва инновацион ёндашувлардан фойдаланиш.
• Коррупция оқибатлари ва унга коррупцияга қарши курашиш бўйича таълим ва тарғибот.
• Коррупцияга қарши курашиш соҳасида ҳуқуқий асосларни ва механизмларни такомиллаштириш бўйича таклифларни ишлаб чиқиш.
Танловда иштирок этишга хоҳиш билдирган Академия талабалари лойиҳа талабномасини 2024 йил 20 августга қадар ўрнатилган талаблар асосида тақдим этиши шарт.

Competition for the Best Anti-Corruption Project "Youth Anti-Corruption Initiative"
Applications are now being accepted for the competition for the best project "Youth Anti-Corruption Initiative" among undergraduate students of the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan.
The goal of the competition is to stimulate and support creative thinking and initiative among students in the field of combating corruption. The competition provides students with the opportunity to deeply explore the problem of corruption, develop innovative ideas and proposals for counteraction, as well as demonstrate their knowledge and skills in project management.
The event is aimed at developing creative thinking, effective teamwork, and creating a platform for the exchange of ideas, skills, and experience.
The competition is open to undergraduate students of the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan. Both individual students and teams may participate in the competition. An important condition for participation is the proper preparation of the project application, the ability to analytically substantiate the proposal, as well as a strong interest and motivation to resolve the problem.
The project themes may include, but are not limited to, the following aspects:
• Promoting ethical norms and values in society to reduce the likelihood of corruption.
• Utilizing modern information technologies and innovative approaches to prevent corruption.
• Educating and raising awareness about the consequences of corruption and methods of counteracting and fighting it.
• Developing proposals for improving legal frameworks and mechanisms in the field of anti-corruption.
Students wishing to participate in the competition must submit their project applications by August 20, 2024. Only applications received before the deadline will be considered.