Академияда янги илмий мақолалар тўплами нашрдан чиқди
Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси томонидан “Янги ҳаёт учун, янги Ўзбекистон учун!” мавзусидаги республика илмий-амалий конференция материаллари тўплами нашр этилди.
Тўпламда юридик фанда амалга оширилаётган ислоҳотлар, қонунчилик соҳасидаги янгиликлар, ўзгаришлар ва инновацион жараёнларнинг ўзаро боғлиқлиги бўйича илмий-амалий тажриба, фикр алмашинувларини ўз ичига олади.
Шунингдек, жамоатчиликка илмий салоҳиятга эга, креатив ёндашувга эга бўлган юридик фанлар соҳасидаги илгари сурилган замонавий ғоя ва таклифлар ёритиб берилган.
Тўплам фан ва таълим соҳасини бошқаришга ваколатли давлат органлари, юридик фан ва ҳуқуқни қўллаш амалиёти билан боғлиқ мутасадди ташкилотлар ходимлари, ҳуқуқшунослик йўналишидаги олий ўқув юртлари профессор-ўқитувчилари, докторантлар, мустақил изланувчилар, магистрлар ҳамда ушбу масалаларга қизиқувчи мутахассислар ва кенг жамоатчилик учун мўлжалланган.

The Academy has published a new collection of scientific articles
The Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan has published a collection of materials from the Republican Scientific and Practical Conference titled: "For the Sake of a New Life, For the Sake of a New Uzbekistan!"
This collection contains the scientific and practical experiences and opinions of researchers on the pressing aspects of judicial and legal system reform, legislative innovations, and the interconnection between innovative processes and reforms.
It also highlights contemporary ideas and proposals put forward by the public in the field of jurisprudence, which embody scientific potential and a creative approach.
The collection is intended for employees of government agencies, organizations connected with education, legal science, and practice, as well as for faculty members of higher educational institutions, doctoral candidates, independent researchers, master's students, other specialists interested in these issues, and the general public.