Академияда янги илмий мақолалар тўплами нашрдан чиқди
Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси томонидан “Янги ҳаёт учун, янги Ўзбекистон учун!” мавзусидаги республика илмий-амалий конференция материаллари тўплами нашр этилди.
Тўпламда юридик фанда амалга оширилаётган ислоҳотлар, қонунчилик соҳасидаги янгиликлар, ўзгаришлар ва инновацион жараёнларнинг ўзаро боғлиқлиги бўйича илмий-амалий тажриба, фикр алмашинувларини ўз ичига олади.
Шунингдек, жамоатчиликка илмий салоҳиятга эга, креатив ёндашувга эга бўлган юридик фанлар соҳасидаги илгари сурилган замонавий ғоя ва таклифлар ёритиб берилган.
Тўплам фан ва таълим соҳасини бошқаришга ваколатли давлат органлари, юридик фан ва ҳуқуқни қўллаш амалиёти билан боғлиқ мутасадди ташкилотлар ходимлари, ҳуқуқшунослик йўналишидаги олий ўқув юртлари профессор-ўқитувчилари, докторантлар, мустақил изланувчилар, магистрлар ҳамда ушбу масалаларга қизиқувчи мутахассислар ва кенг жамоатчилик учун мўлжалланган.

Академией издан новый сборник научных статей
Правоохранительной академией Республики Узбекистан издан сборник материалов республиканской научно-практической конференции на тему: «Во имя новой жизни, во имя Нового Узбекистана!».
Сборник содержит научно-практический опыт и мнения исследователей касательно актуальных аспектов реформирования судебно-правовой системы, нововведений в законодательство, взаимосвязи инновационных процессов и реформ.
Также в сборнике освещены современные идеи и гипотезы, выдвинутые общественностью в сфере юриспруденции, содержащие в себе научный потенциал и креативный подход.
Сборник предназначен для сотрудников, государственных органов, организаций, связанных с образованием, юридической наукой и практикой, профессорско-преподавательского состава высших учебных заведений, докторантов, самостоятельных соискателей, магистров, иных специалистов, интересующихся данными вопросами, а также широкой общественности.