Академияда анъанавий Фан соати бўлиб ўтди
Жорий йилнинг 30 август куни мустақил изланувчилар, докторантлар ва тадқиқотчилар учун “Фан соати” доирасида Академия таянч докторанти М.Хасановнинг “Меҳнат органларида коррупцияга оид ҳуқуқбузарликларни аниқлаш ва бартараф этиш масалалари” мавзусидаги диссертация иши тақдимоти бўлиб ўтди.
Унда Бош прокурор ўринбосари, Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси бошлиғи в.в.б., 3-даражали Давлат адлия маслаҳатчиси С.И.Самадов, Академия бошлиғининг биринчи ўринбосари Е.В.Коленко ўринбосари М.М.Мамасиддиқов, Инсон ҳуқуқлари бўйича Ўзбекистон Республикаси Миллий маркази, Ўзбекистон Республикаси Фанлар Академияси ҳузуридаги Давлат ва ҳуқуқ институти вакиллари ва бошқа илмий жамоатчилик вакиллари иштирок этди.
Тадбирда Академия таянч докторанти М.Хасанов томонидан меҳнат органларида коррупцияга қарши курашишнинг замонавий тенденциялари, унда ахборот технологиялари имкониятларидан фойдаланиш, меҳнат қонунчилигида коррупциявий омилларни бартараф этиш ва унга қарши курашиш юзасидан таклиф ва тавсиялари тақдимот қилинди.
Тақдимот якунида мустақил изланувчилар, докторантлар ва тадқиқотчилар ўзлари томонидан қизиқтирган саволларга жавоблар олишди ҳамда тадбир меҳмонлари томонидан тадқиқотчиларга илмий фаолиятни сифатли ва ўз вақтида амалга ошириш юзасидан таклиф ва тавсиялар берилди.

A traditional "Science Hour" was held at the Academy
On August 30th of this year, within the framework of the "Science Hour" for independent researchers, doctoral students, and scholars, the presentation of the dissertation work by the Academy's doctoral candidate M. Khasanov on the topic "Issues of Detecting and Eliminating Corruption Offenses in Labor Agencies" took place.
The event was attended by the Deputy Prosecutor General, Acting Head of the Law Enforcement Academy, 3rd Degree State Legal Advisor S. I. Samadov, First Deputy Head of the Academy E. V. Kolenko, Deputy M. M. Mamasiddikov, representatives of the National Human Rights Centre of the Republic of Uzbekistan, the Institute of State and Law under the Academy of Sciences of the Republic of Uzbekistan, and other representatives of the scientific community.
During the event, Academy's doctoral candidate M. Khasanov presented modern trends in combating corruption in labor agencies, including the use of information technology, as well as proposals and recommendations on eliminating and combating corruption within labor legislation.
At the end of the presentation, independent researchers, doctoral students, and scholars received answers to their questions, and the event's guests provided suggestions and recommendations to the researchers on conducting scientific work efficiently and on time.