МДҲга аъзо давлатлар Бош прокурорлари мувофиқлаштирувчи кенгаши ижрочи котибининг Академияга ташрифи
МДҲ аъзо давлатлари Бош прокурорлари мувофиқлаштирувчи кенгаши ижрочи котиби В.П.Зиминнинг Ўзбекистонда бўлиши давомида Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясига ташрифи амалга оширилди.
Ташриф давомида В.П.Зимин Академия фаолияти, прокуратура ва тергов органлари ходимларини ўқитиш жараёни, таълимда қўлланилаётган янги педагогик усуллар ва замонавий технологиялар, ўқув инфраструктураси, профессор-ўқитувчилар ва тингловчиларга яратилган шароитлар билан яқиндан таништирилди.
Конструктив руҳда ўтказилган тадбирда томонлар келгусида ўзаро манфаатли йўналишлар бўйича ҳамкорликни янада кучайтиришга келишиб олишди.

The Visit of the Executive Secretary of the Coordination Council of Prosecutors General of the CIS Member States to the Law Enforcement Academy
During his stay in Uzbekistan, the Executive Secretary of the Coordination Council of Prosecutors General of the CIS Member States, V.P. Zimin, visited the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan.
During the visit, V.P. Zimin familiarized himself with the main areas of the Academy's activities, the process of training prosecutorial and investigative personnel based on innovative methods and approaches, the modern educational technologies used in this process, as well as the infrastructure and conditions created for both instructors and students.
The event took place in a constructive spirit, with both sides noting their intention to further expand bilateral cooperation in areas of mutual interest.