МДҲга аъзо давлатлар Бош прокурорлари мувофиқлаштирувчи кенгаши ижрочи котибининг Академияга ташрифи
МДҲ аъзо давлатлари Бош прокурорлари мувофиқлаштирувчи кенгаши ижрочи котиби В.П.Зиминнинг Ўзбекистонда бўлиши давомида Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясига ташрифи амалга оширилди.
Ташриф давомида В.П.Зимин Академия фаолияти, прокуратура ва тергов органлари ходимларини ўқитиш жараёни, таълимда қўлланилаётган янги педагогик усуллар ва замонавий технологиялар, ўқув инфраструктураси, профессор-ўқитувчилар ва тингловчиларга яратилган шароитлар билан яқиндан таништирилди.
Конструктив руҳда ўтказилган тадбирда томонлар келгусида ўзаро манфаатли йўналишлар бўйича ҳамкорликни янада кучайтиришга келишиб олишди.

Визит Исполнительного секретаря Координационного совета генеральных прокуроров государств-участников СНГ в Правоохранительную академию
В ходе пребывания в Узбекистане состоялся визит Исполнительного секретаря Координационного совета генеральных прокуроров государств-участников СНГ В.П.Зимина в Правоохранительную академию Республики Узбекистан.
В ходе визита В.П.Зимин ознакомился с основными направлениями деятельности Академии, процессом подготовки прокурорско-следственных кадров на основе инновационных методов и подходов, современными образовательными технологиями, применяемыми при этом, инфраструктурой и условиями, созданными для преподавателей и студентов.
Мероприятие прошло в конструктивном духе, стороны отметили намерение в дальнейшем расширении двустороннего сотрудничества в направлениях, представляющих взаимный интерес.