Рига ҳуқуқ мактаби ва GIZ билан лойиҳалар ва ҳамкорлик истиқболлари муҳокамаси
Академияда Рига ҳуқуқ мактаби (Латвия) ҳамда Германия халқаро ҳамкорлик жамияти (GIZ) вакиллари билан учрашув бўлиб ўтди.
Тадбирда ҳамкорликда амалга оширилиши режалаштирилаётган истиқболли лойиҳалар ва режалар, шу жумладан, самарали бошқарув ва қонун устуворлигини таъминлаш соҳасида барқарор ривожланиш бўйича белгиланган миллий мақсад ва вазифаларга эришиш билан боғлиқ масалалар муҳокама қилинди.
Шунингдек, ташриф давомида хорижий мехмонлар Академиянинг янги ўқув биноси ва инфратузилмаси билан яқиндан танишиб чиқдилар.

Discussion on Projects and Prospects of Cooperation with Riga Graduate School of Law and GIZ
A meeting was held at the Academy with representatives from the Riga Graduate School of Law (Latvia) and the German Society for International Cooperation (GIZ).
The event discussed promising projects and plans for future cooperation, including issues related to achieving national goals and objectives in sustainable development, effective governance, and ensuring the rule of law.
During the visit, the foreign guests were also given a tour of the Academy’s new educational building and infrastructure.