Коррупцияга қарши курашиш бўйича навбатдаги семинар ўтказилди
Ўзбекистон Республикасининг "Манфаатлар тўқнашуви тўғрисида"ги Қонуни қабул қилиниши муносабати билан Ўзбекистон техник жиҳатдан тартибга солиш агентлигида “Хизмат кўрсатиш соҳасида коррупция ва манфаатлар тўқнашувини олдини олиш” мавзусида семинар ташкил этилди.
Аралаш шаклда ўтказилган семинарда Агентлик ва унинг тизим ташкилотларидан жами 745 нафар ходимлар қатнашди.
Тадбир Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси Коррупцияга қарши курашиш илмий-таълим маркази бошлиғи Х.Турсунбеков томонидан олиб борилиб, манфаатлар тўқнашуви ҳолатларини бартараф қилиш бўйича чоралар, коррупциявий ҳуқуқбузарликлар ва уларни содир этганлик учун назарда тутилган жавобгарлик юзасидан маъруза қилиб, иштирокчиларнинг қизиқтирган саволларига атрофлича жавоб берилди.

Проведен очередной семинар по противодействию коррупции
В связи с принятием Закона Республики Узбекистан «О конфликте интересов» в Узбекском агентстве по техническому регулированию организован семинар на тему: «Предотвращение коррупции и конфликта интересов в сфере услуг».
Семинар проведен в смешенном формате, на котором приняли участие 745 сотрудников Агентства и организаций, входящих в его систему.
Начальник Научно-образовательного центра по противодействию коррупции Правоохранительной академии Х.Турсунбеков выступил с подробной презентацией касательно мер по устранению случаев конфликта интересов, коррупционных правонарушений и предусмотренной ответственности за их совершения, а также подробно ответил на интересующие вопросы участников.