Манфаатлар тўқнашуви қонунчилиги бўйича ўқув семинари ўтказилди
Академия томонидан Ўзбекистон Республикаси Президенти ҳузуридаги Давлат хизматини ривожлантириш агентлиги ходимлар учун коррупциявий ҳолатларнинг олдини олиш ҳамда манфаатлар тўқнашувига йўл қўймаслик соҳасида ҳуқуқий саводхонлигини ошириш мақсадида навбатдаги семинар ўтказилди.
Онлайн тарзда ўтказилган семинарда Агентликнинг марказий аппарати ва ҳудудий филиаллари ходимлари иштирок этди.
Семинар Академиянинг Коррупцияга қарши курашиш илмий-таълим маркази прокурори Т.Сафаров томонидан олиб борилиб, иштирокчиларга янги қабул қилинган «Манфаатлар тўқнашуви тўғрисида»ги Қонуннинг мазмун-моҳияти, давлат хизматчиларига ўрнатилган тақиқ ва чекловлар, уни бузганлик учун қонунчиликда назарда тутилган жавобгарлик чоралари бўйича ҳақидаги қоидаларни тушунтириб, иштирокчиларнинг қизиқтирган саволларига батафсил маълумот берилди.

Проведен учебный семинар по законодательству о конфликте интересов
Академией проведен очередной семинар по повышению правовой грамотности в сфере предотвращения коррупции и недопущения конфликта интересов с участием сотрудников Агентства развития государственной службы при Президенте Республики Узбекистан.
В работе семинара, организованном в онлайн формате приняли участие сотрудники центрального аппарата и региональных филиалов Агентства.
Тренинг проведен прокурором Научно-образовательного центра по противодействию коррупции Академии Т.Сафаровым, который в ходе презентации разъяснил суть и значение нового Закона «О конфликте интересов», ограничения и запреты, установленные для государственных служащих, меры ответственности за их нарушения, а также ответил на интересующие участников вопросы.