Манфаатлар тўқнашувини олдини олиш соҳасида масофавий малака ошириш курслари ўтказилмоқда
Ўзбекистон Республикасининг “Манфаатлар тўқнашуви тўғрисида”ги Қонуни ижросини самарали ташкил этиш мақсадида Академия томонидан давлат органлари ва ташкилотларининг ходимлари учун график асосида масофавий ўқув курслари олиб борилмоқда.
Жумладан, Академиянинг edu.proacademy.uz электрон ўқув платформаси орқали 120 дан ортиқ давлат органлари ва ташкилотларининг ходимлари “Манфаатлар тўқнашуви ҳолатларини аниқлаш, уларни бартараф этиш ҳамда олдини олиш” мавзусидаги қисқа муддатли масофавий ўқув курсида малака ошириши режалаштирилган.
Ҳозирда Марказий банк ҳамда унинг ҳудудий бошқармаларининг 2000 нафардан ортиқ ходимлари учун ташкил этилган масофавий курс ўз якунига етди. Марказий банкнинг 97 фоиз ходимлари курсни муваффақиятли тамомлаб, уларга белгиланган намунадаги сертификатлар топширилди.

Distance Learning Courses on Conflict of Interest Prevention Are Being Conducted
In order to effectively implement the Law of the Republic of Uzbekistan "On Conflict of Interest," the Academy is conducting distance learning courses for employees of state bodies and organizations according to a schedule.
In particular, over 120 employees from state bodies and organizations are scheduled to improve their qualifications through a short-term distance learning course on "Identifying, Eliminating, and Preventing Conflict of Interest" via the Academy's edu.proacademy.uz online learning platform.
Currently, the distance learning course organized for more than 2,000 employees of the Central Bank and its regional departments has concluded. 97% of the Central Bank's employees successfully completed the course and were awarded certificates in the prescribed format.