Жаҳон банкининг Ҳалоллик бўйича вице-президенти билан ҳамкорлик масалалари муҳокама қилинди
Жорий йилнинг 16 октябрь куни Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясида Жаҳон банкининг Ҳалоллик вице-президентлиги делегацияси билан ҳамкорлик ўрнатишга бағишланган учрашув бўлиб ўтди.
Хусусан, Халқаро коррупцияга қарши курашиш ойлиги доирасида ўтказилаётган тадбирлар доирасида Жаҳон банкининг Ҳалоллик вице-президентлиги делегацияси вакиллари Академия раҳбарияти билан ҳуқуқни муҳофаза қилиш органлари ходимларининг малакасини оширишда ҳамкорлик ўрнатиш масалалари муҳокама қилинди.
Учрашувдан сўнг, Ҳалоллик вице-президентлиги вакиллари Академияда малака ошираётган Иқтисодий жиноятларга қарши курашиш департаменти ходимлари учун “Жаҳон банки лойиҳаларида коррупция терговини олиб бориш” мавзусидаги тақдимот ўтказишди.

Обсуждены вопросы сотрудничества с Вице-президентом Всемирного банка по вопросам честности
В Правоохранительной академии 16 октября с.г. проведена встреча с делегацией Вице-президентства по вопросам честности Всемирного банка по налаживанию сотрудничества.
В рамках цикла мероприятий, приуроченных к Международному дню борьбы с коррупцией, руководством Академии обсуждены вопросы установления сотрудничества с представителями делегации Вице-президентства по вопросам честности Всемирного банка в сфере повышения квалификации сотрудников правоохранительных органов.
После встречи представители Вице-президентства по вопросам честности Всемирного банка провели презентацию на тему: «Расследование коррупции в проектах Всемирного банка» для сотрудников Департамента по борьбе с экономическими преступлениями, проходящих повышение квалификации в Академии.