Жаҳон банкининг Ҳалоллик бўйича вице-президенти билан ҳамкорлик масалалари муҳокама қилинди
Жорий йилнинг 16 октябрь куни Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясида Жаҳон банкининг Ҳалоллик вице-президентлиги делегацияси билан ҳамкорлик ўрнатишга бағишланган учрашув бўлиб ўтди.
Хусусан, Халқаро коррупцияга қарши курашиш ойлиги доирасида ўтказилаётган тадбирлар доирасида Жаҳон банкининг Ҳалоллик вице-президентлиги делегацияси вакиллари Академия раҳбарияти билан ҳуқуқни муҳофаза қилиш органлари ходимларининг малакасини оширишда ҳамкорлик ўрнатиш масалалари муҳокама қилинди.
Учрашувдан сўнг, Ҳалоллик вице-президентлиги вакиллари Академияда малака ошираётган Иқтисодий жиноятларга қарши курашиш департаменти ходимлари учун “Жаҳон банки лойиҳаларида коррупция терговини олиб бориш” мавзусидаги тақдимот ўтказишди.

Issues of cooperation with the Vice President of the World Bank for Integrity were discussed
On October 16, a meeting was held at the Law Enforcement Academy with the delegation of the World Bank's Vice Presidency for Integrity to establish cooperation.
The meeting was part of a series of events dedicated to International Anti-Corruption Day, during which the Academy's leadership discussed the establishment of cooperation with representatives of the World Bank's Vice Presidency for Integrity in the area of professional development for law enforcement officers.
Following the meeting, representatives of the World Bank's Vice Presidency for Integrity delivered a presentation on "Investigating Corruption in World Bank Projects" for officers of the Department for Combating Economic Crimes who are undergoing professional training at the Academy.