Илмий-тадқиқот лойиҳаларини тайёрлаш
Ўзбекистон Республикаси Бош прокуратура Академияси ва Инновацион ривожланиш вазирлиги ўртасидаги ҳамкорлик доирасида 2020 йил 22 май куни “Илмий-тадқиқот лойиҳалари танловида иштирок этишнинг долзарб вазифалари, имкониятлар ва истиқболли йўналишлар” мавзусида видеоконференция бўлиб ўтди.
Онлайн тарзда ўтказилган ушбу конференция ишида Академия профессор-ўқитувчилари, илмий лойиҳа раҳбар ва иштирокчилари, докторантлар ва  мустақил изланувчилар иштирок этдилар.
Мазкур тадбирда Ўзбекистон Республикаси Инновацион ривожланиш вазирлиги бош илмий котиби, филология фанлари доктори, профессор Н.Мамадалиева томонидан илмий-тадқиқот ишларига давлат буюртмасини шакллантириш ва амалга оширишга қўйиладиган умумий талаблар ҳақида батафсил маълумот берилди.
Тадбир баҳс-мунозараларга бой тарзда ўтиб, иштирокчилар ўзларининг қизиқтирган саволларига жавоб олдилар ва ушбу мазмунли маҳорат дарсини ташкиллаштиришда яқиндан ҳамкорлик қилган Ўзбекистон Республикаси Инновацион ривожланиш вазирлиги раҳбариятига самимий миннатдорлик билдирдилар.

Подготовка научно-исследовательских проектов
22 мая 2020 года в рамках сотрудничества между Академией Генеральной прокуратуры и Министерством инновационного развития Республики Узбекистан состоялась видеоконференция на тему: «Актуальные задачи, возможности и перспективные направления участия в конкурсе научно-исследовательских проектов».
В работе конференции, проведенной в режиме онлайн, приняли участие профессора-преподаватели, руководители и участники научных грантов, докторанты и самостоятельные соискатели Академии.
В ходе мероприятия главный научный секретарь Министерства инновационного развития Республики Узбекистан, доктор филологических наук, профессор Н.Мамадалиева подробно разъяснила общие требования к формированию и осуществлению государственных заказов по научно-исследовательским работам.
Мероприятие прошло в богатой дискуссиями обстановке, где участники семинара получили ответы на интересующие их вопросы и выразили искренную признательность Министерству инновационного развития Республики Узбекистан за тесное сотрудничество в организации данного содержательного мастер-класса.