Прокуратура органлари ходимлари томонидан муомала маданияти ва одоби (этика)га қатъий риоя этилишини таъминлаш бўйича чора тадбирлар Дастури доирасида коммуникатив салоҳиятни ошириш тренинглари
Бош прокуратура Академиясининг психологик таъминлаш бўлими мутахассислари томонидан республиканинг барча ҳудудларида прокуратура органлари ходимлари томонидан муомала маданияти ва одоби (этика)га қатъий риоя этилишини таъминлаш бўйича чора тадбирлар Дастури доирасида прокурорларнинг коммуникатив салоҳиятни ошириш тренинглари ўтказилмоқда.
Машғулотларда фуқаролар қабулига масъул туман прокурорлари ўринбосарлари ва вилоят прокуратураси ходимлари иштирок этмоқда. Ушбу тренинг интерактив ўқитиш методларига асосланган бўлиб, ходимларда фуқаролар билан мулоқотни самарали шакллантиришда етарли билим ва кўникмаларини ривожлантиришга қаратилган.
Тренинг иштирокчилари фуқаролар қабули ва муаммоли вазиятларни ҳал қилишда олинган билим ва малакаларини фойдали эканлигини таъкидлаб ўтишди.

Тренинги повышения коммуникативной компетентности в рамках Программы по реализации мероприятий по обеспечению соблюдения культуры (этики) общения сотрудниками органов прокуратуры
Специалистами отдела психологического обеспечения Академии Генеральной прокуратуры в рамках Программы по реализации мероприятий по обеспечению соблюдения культуры (этики) общения сотрудниками органов прокуратуры во всех регионах республики проводятся тренинги  повышения коммуникативной компетентности прокуроров.
В занятиях принимают участие заместители прокуроров районов и сотрудники областных прокуратур, ответственные за прием граждан. Данный тренинг основан на интерактивных методах обучения и направлен на формирование у сотрудников навыков и знаний по эффективному построению делового общения с гражданами.
Участники тренингов отметили полезность полученных знаний и формируемых навыков в решении проблемных ситуаций, связанных с приемом граждан.