“Лойиҳа бошқарувида режалаштиришнинг самарали воситалари” мавзусида ўқув семинари бўлиб ўтди
Жорий йилнинг 8 ноябрь куни Ўзбекистон Республикаси Бош прокуратураси Академияси фаолиятига лойиҳа бошқарувини жорий этишга оид ишлар доирасида профессор-ўқитувчилар учун “Лойиҳа бошқарувида режалаштиришнинг самарали воситалари” мавзусида ўқув семинари бўлиб ўтди.
Ушбу тадбир Ўзбекистон Республикаси Президенти ҳузуридаги Лойиҳа бошқаруви агентлиги қошида фаолият кўрсатувчи Абу Райҳон Беруний номидаги Бизнес ва бошқарув олий мактаби ўқитувчилари С.Спасенних ва И.Насруллаевлар томонидан олиб борилди.
Семинарнинг мақсади – ходимларни режалаштиришни бошқаришни тўғри ташкил этишга ўргатиш ҳамда лойиҳа жамоаси билан ишлаш бўйича амалий кўникмаларни шакллантиришдир.
Семинар доирасида иштирокчиларга ташкилотларнинг лойиҳалаштириш фаолиятида самарали фойдаланиб келинаётган лойиҳаларни режалаштиришнинг замонавий воситаларини қўллашнинг афзалликлари ҳақида маълумот берилди.
Ўқув машғулоти иштирокчилари томонидан таъкидланганидек, семинар давомида олинган билимлар ходимларда лойиҳа бошқарувининг муҳим таркибий қисми бўлмиш – ишларни режалаштиришни тўғри ташкил этишга оид амалий кўникмаларни шакллантиришга хизмат қилади.

Состоялся учебный семинар на тему: «Эффективные инструменты планирования в проектном управлении»
8 ноября текущего года в Академии Генеральной прокуратуры Республики Узбекистан в рамках работы по внедрению в деятельность проектного управления состоялся учебный семинар на тему: «Эффективные инструменты планирования в проектном управлении» для профессорско-преподавательского состава Академии.
Мероприятие проводилось преподавателями Высшей школы бизнеса и управления имени Абу Райхана Беруни при Национальном агентстве проектного управления при Президенте Республики Узбекистан С.Спасенных и И.Насруллаевым.
Цель семинара – обучение правильной организации управления планированием и формирование практических навыков работы с командой проекта.
В рамках семинара участникам была представлена информация о преимуществах применения современных инструментов планирования проектов, эффективно используемых в проектной деятельности организаций.
Как отметили участники семинара, полученные знания будут способствовать формированию практических навыков и умений по правильной организации планирования работ, что является важным элементом в управлении проектами.