“Ахборот технологиялари ёрдамида содир этилаётган фирибгарлик ва ўғирлик жиноятларига қарши курашиш: муаммо ва ечимлар” мавзусидаги конференция ўтказилди
Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси томонидан Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги, Ички ишлар вазирлиги Академияси билан ҳамкорликда Фарғона вилояти ички ишлар бошқармасида “Ахборот технологиялари ёрдамида содир этилаётган фирибгарлик ва ўғирлик жиноятларига қарши курашиш: муаммо ва ечимлар” мавзусидаги республика илмий-амалий конференцияси бўлиб ўтди.
Конференция ишида юқорида қайд этилган идоралардан ташқари Фарғона вилояти ИИБ ҳузуридаги Тергов бошқармаси бўлинмалари суриштирувчи ва терговчилари, Фарғона вилояти прокуратураси масъул ходимлари, Ўзбекистон Республикаси ИИВ Киберхавфсизлик маркази, ИИВ Эксперт-криминалистика бош маркази, ИИВ ҳузуридаги Тергов департаменти Ахборот технологиялари соҳасидаги жиноятларни тергов қилиш бўлими, ТАТУ Фарғона вилояти филиали вакиллари иштирок этди.
Конференцияда Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси бошлиғининг ўринбосари М.Мамасиддиқов, Академия ҳузуридаги Рақамли криминалистика илмий-тадқиқот институти бошлиғи Ғ.Мусаев ва  ушбу Институт бўлим бошлиғи Б.Қудратов маъруза билан иштирок этдилар.
Конференция иши доирасида экспертлар ахборот-коммуникация технологияларини қўллаган ҳолда  содир этилаётган жиноятларга қарши курашиш соҳасидаги самарали ечимлар ва ижобий тажриба билан ўртоқлашдилар,  шунингдек тадбир иштирокчилари киберхавфсизликни таъминлаш борасида идоравий ҳамкорликни янада мустаҳкамлашга келишиб олдилар.

A conference on the topic "Combating Fraud and Theft Crimes Committed Using Information Technology: Problems and Solutions" was held
A scientific-practical conference on the topic "Combating Fraud and Theft Crimes Committed Using Information Technology: Problems and Solutions" was organized by the Academy of the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Uzbekistan, in cooperation with the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Uzbekistan and the Academy of the Ministry of Internal Affairs, at the Fergana Regional Department of Internal Affairs.
In addition to the above-mentioned organizations, the conference was attended by investigators and investigators from the Investigation Department of the Fergana Regional Internal Affairs Directorate, responsible staff from the Fergana Regional Prosecutor’s Office, representatives from the Cybersecurity Center of the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Uzbekistan, the Expert-Criminalistics Center of the Ministry of Internal Affairs, the Department for Investigating Crimes in the Field of Information Technology at the Investigation Department of the Ministry of Internal Affairs, and representatives from the Fergana Regional Branch of the Tashkent University of Information Technologies (TATU).
The conference featured presentations by M. Mamasiddikov, Deputy Head of the Academy of the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Uzbekistan, G. Musaev, Head of the Scientific Research Institute of Digital Criminalistics at the Academy, and B. Kudratov, Head of the Institute's Department.
During the conference, experts shared effective solutions and positive experiences in combating crimes committed using information and communication technologies. Furthermore, the participants agreed to strengthen inter-agency cooperation in ensuring cybersecurity.