Академияда буюк шоир ва мутафаккир Алишер Навоий таваллудининг 584 йиллигига бағишланган тадбир бўлиб ўтди
Академияда буюк мутафаккир, мумтоз адабиётимизнинг ёрқин намоёндаси Мир Алишер Навоий таваллудининг 584 йиллиги муносабати билан байрам тадбири ўтказилди.
Тадбир меҳмонлари Муҳаммад Ал-Хоразмий номидаги Тошкент ахборот технологиялари университети ходими Шукуруллаев Сарвар Анварович, Ёшлар масалалари бўйича декан муовинлари Мўминов Санжар Саидқулович ва Норбеков Сухроб Фарҳод ўғли талабалар билан Алишер Навоийнинг ҳаёти ва ижоди ҳақида учрашув ўтказди.
Тадбирда Навоий ғазал ва рубоийларидан ёд олган талабалар иштирокида баҳру байт шеърий айтишуви ўтказилиб, натижасига кўра ғолиблар муносиб тақдирланди.

В Академии состоялось мероприятие, посвященное 584-летию со дня рождения великого поэта и мыслителя Алишера Навои
В Академии состоялось праздничное мероприятие, посвящённое 584-летию со дня рождения великого мыслителя, яркого представителя нашей классической литературы Мир Алишера Навои.
Гости мероприятия, сотрудник Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада Аль-Хорезми, Шукуруллаев Сарвар Анварович, заместители декана по делам молодёжи Муминов Санжар Саидкулович и Норбеков Сухроб Фарход угли провели встречу со студентами о жизни и творчестве Алишера Навои.
На мероприятии состоялся поэтический конкурс бахру байт по чтению газелей и рубаи Навои, по результатам которого победители были достойно награждены.