Профессор-ўқитувчиларнинг илмий ва педагогик маҳоратини ошириш бўйича семинар-тренинг
Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясида профессор-ўқитувчиларнинг илмий ва педагогик маҳоратини ошириш, таълим жараёнига инновацион технологиялар ва методикаларни жорий этиш мақсадида тизимли ишлар изчил олиб борилмоқда.
Мазкур фаолият доирасида Швециянинг Лунд университети тадқиқотчиси, юридик фанлар бўйича фалсафа доктори, (PhD) Д.Хамзаев иштирокида “Сунъий интеллект ва илмий тадқиқот: жорий муаммолар ва истиқбол” мавзусида навбатдаги семинар-тренинг ташкил этилди.
Семинар-тренинг давомида, илмий ишлар олиб бориш доирасида сунъий интеллектдан фойдаланиш ва уларнинг аҳамияти ҳақидаги масалалар батафсил муҳокама қилинди. Тадбирда ҳар бир иштирокчи томонидан ўзларига тегишли муайян илмий иш ёки мақола бўйича сунъий интеллектдан фойдаланган ҳолда амалий машқлар бажарилди.
Семинар-тренинг сўнгида мавзу юзасидан иштирокчиларни қизиқтирган саволларга батафсил жавоблар бериб ўтилди.

Seminar-training on enhancing the pedagogical skills of the professorial-teaching staff.
At the Law Enforcement Academy, systematic efforts are consistently undertaken to enhance the scientific and pedagogical expertise of the professorial-teaching staff, as well as to integrate innovative technologies and methodologies into the educational process.
As part of this initiative, a seminar-training session was organized on the topic: “Artificial intelligence and scientific research: current issues and prospects”, featuring D. Khamzaev, a researcher from Lund University (Sweden) and a PhD in Law.
During the seminar-training, various aspects of using artificial intelligence in scientific research were thoroughly examined. Each participant completed practical tasks, applying artificial intelligence within the framework of their research or academic articles.
At the conclusion of the seminar-training, detailed answers were provided to participants' questions related to the event's topic.