Қуролли кучлар академияси тингловчилари учун ўқув курси ташкил этилди
Ўзбекистон Республикаси Қуролли кучлари академияси магистратура мутахассислиги тингловчилари иштирокида Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясида қисқа муддатли малака ошириш курси ташкил этилди.
Мудофаа вазирлиги тизимининг турли бўғинларида фаолият олиб бораётган офицерлар “Оператив стратегик бўғим” ҳамда “Давлат ва ҳарбий бошқарув” йўналишлари бўйича ўз билим ва малакаларини оширдилар.
Унда тингловчиларга Ўзбекистон Республикасида мудофаа соҳасида олиб борилаётган сиёсатнинг асосий йўналишлари, қуролли кучларда қонунбузилиши ҳолатлари ва қонунлар ижроси устидан прокурор назорати, ҳарбийлар ўртасида ҳуқуқбузарликлар профилактикаси, раҳбар фаолиятида коммуникатив компетентлилик, лидерлик психологияси, конфликтли вазиятлар ва уларни бошқариш имкониятлари бўйича асосий билимлар берилиб, қонунчилик асослари тушунтирилди.
Шунингдек, тингловчиларга бевосита Ҳарбий прокуратурада сайёр машғулот ўтказилиб, уларга мазкур прокуратуранинг фаолият йўналишлари ва функциялари тўғрисида батафсил тушунтиришлар берилди.

Организован учебный курс для слушателей Академии вооруженных сил
В Правоохранительной Академии организован краткосрочный курс повышения квалификации для слушателей магистратуры Академии Вооруженных Сил Республики Узбекистан.
Офицеры, служащие в различных подразделениях Министерства обороны, повысили свои знания и квалификацию по направлениям “Оперативно-стратегический блок” и “Государственное и военное управление”.
В ходе курса слушателям представлены основные направления политики в области обороны Республики Узбекистан, рассмотрены случаи правонарушений в Вооруженных силах вопросы осуществления прокурорского надзора за исполнением законов, профилактики правонарушений среди военнослужащих, коммуникативной компетентности руководителей, психологии лидерства, а также управления конфликтными ситуациями и их решения, а также разъяснены основы законодательства.
Кроме того, для слушателей был проведен выездной практический тренинг в Военной прокуратуре, где они подробно проинформированы об основных направлениях деятельности и функциях данной прокуратуры.