Қуролли кучлар академияси тингловчилари учун ўқув курси ташкил этилди
Ўзбекистон Республикаси Қуролли кучлари академияси магистратура мутахассислиги тингловчилари иштирокида Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясида қисқа муддатли малака ошириш курси ташкил этилди.
Мудофаа вазирлиги тизимининг турли бўғинларида фаолият олиб бораётган офицерлар “Оператив стратегик бўғим” ҳамда “Давлат ва ҳарбий бошқарув” йўналишлари бўйича ўз билим ва малакаларини оширдилар.
Унда тингловчиларга Ўзбекистон Республикасида мудофаа соҳасида олиб борилаётган сиёсатнинг асосий йўналишлари, қуролли кучларда қонунбузилиши ҳолатлари ва қонунлар ижроси устидан прокурор назорати, ҳарбийлар ўртасида ҳуқуқбузарликлар профилактикаси, раҳбар фаолиятида коммуникатив компетентлилик, лидерлик психологияси, конфликтли вазиятлар ва уларни бошқариш имкониятлари бўйича асосий билимлар берилиб, қонунчилик асослари тушунтирилди.
Шунингдек, тингловчиларга бевосита Ҳарбий прокуратурада сайёр машғулот ўтказилиб, уларга мазкур прокуратуранинг фаолият йўналишлари ва функциялари тўғрисида батафсил тушунтиришлар берилди.

A training course has been organized for the students of the Armed Forces Academy
A short-term advanced training course has been organized at the Law Enforcement Academy for master's students of the Armed Forces Academy of the Republic of Uzbekistan.
Officers serving in various divisions of the Ministry of Defense enhanced their knowledge and qualifications in the fields of  “Operational-strategic block” and “State and military administration”.
During the course, participants were introduced to the main directions of Uzbekistan’s defense policy, examined cases of offenses in the Armed Forces, and studied issues related to prosecutorial oversight of law enforcement, prevention of offenses among military personnel, communicative competence of leaders, psychology of leadership, as well as conflict management and resolution. Additionally, the fundamentals of legislation were explained.
Moreover, a field practical training session was conducted at the Military prosecutor’s office, where participants were provided with detailed information on its main areas of activity and functions.
Upon completion of the course, participants were awarded special certificates in accordance with established procedures.