ЮНЕСКОнинг Ўзбекистондаги ваколатхонаси раҳбари билан учрашув
Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясида ЮНЕСКОнинг Ўзбекистондаги ваколатхонаси раҳбари С.Ношади бошчилигидаги делегация билан учрашув бўлиб ўтди.
Учрашувда прокуратура ходимлари учун сўз эркинлиги, ахборотдан фойдаланиш, журналистлар хавфсизлигини таъминлашга оид халқаро стандартларга оид мавзуларни Академиянинг таълим дастурларига интеграция қилиш, мавзу бўйича ўтказилган минтақавий ўқув курсларини бошқа ҳудудларда ҳам ташкил этиш, прокурорлар учун медиа билан мулоқот қилишга оид тавсияномалар ишлаб чиқиш масалалари муҳокама қилинди.
Ўзаро мулоқотда томонлар ҳамкорликда амалга оширилаётган юқоридаги қўшма лойиҳа доирасидаги навбатдаги режалар ва қадамларни белгилаб олдилар.

A meeting with the head of the UNESCO office in Uzbekistan
A meeting was held at the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan with a delegation headed by the head of the UNESCO office in Uzbekistan, S. Noshadi.
During the meeting, topics were discussed regarding the integration of international standards on freedom of speech, access to information, and the protection of journalists into the Academy’s educational programs for prosecution staff, the organization of regional training courses on these topics in other regions, as well as the development of recommendations for prosecutors on interacting with the media, were also considered.
In their dialogue, the parties outlined the next plans and steps within the framework of the joint project being implemented.